| mihai081996 a întrebat:

am avut un contact neprotejat aseara cu prietena, chestia e ca mi-am dat drumul cu 5 minute mai devreme plus ca am stat si la wc. exista risc de sarcina?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai urinat cu 5 minute inainte de a se realiza efectiv sexul, se presupune ca au fost eliminate din uretra resturile de sperma ramase de la ejacularea produsa cu putina vreme inainte. Probabilitatea de a se putea forma o sarcina in acest caz devine aproape nula chiar si in cazul in care sexul a avut loc in perioada fertila, insa in situatia in care partenera nici nu a fost in perioada fertila, formarea unei sarcini devine atat teoretic cat si practic imposibila.

| Emilian65 a răspuns:

Daca era in perioada fertila, riscul de sarcina este foarte mare.

| mihai081996 explică (pentru Emilian65):

Nu mi-am dat drumul in ea, nimic. doar am bagat-o putin si am scos-o...