| AlbNegru040602 a întrebat:

Am o intrebare care apartine de viata sexuala a iubitei mele si a mea. Ideea este ca amandoi ne-am piedut virginitatea acum cateva seri. Nu a fost sex protejat, dar in restul serilor a fost. Atunci cand nu am avut un prezervativ "lacrima placerii" sau lichidul pre-ejaculator a ajuns in vaginul ei. In rest am scos-o cu mult inainte de a ejacula. Atunci pe moment, mi-a spus ca o doare "in partea de jos a burtii" dar nu era sigura daca erau ovarele sau nu, dar nu mi-am facut prea multe griji, stiind ca a fost prima ei data. Dar acum, dupa vreo 4-5 zile mi-a spus din nou ca o doare exact ca in prima seara. A spus ca e o durere suportabila, totusi. Exista posibilitatea ca ea sa fi ramas insarcinata?
P.s. In seara in care am facut-o neprotejat, teoretic, inca nu era in perioada de ovulare, trecusera doar 3-4 zile de cand a iesit de pe ciclu. As vrea sa stiu urmarile pierderii virginitatii pentru o fata, la modul general, sunt constient ca toate organismele reactioneaza diferit. Dar e bine de stiut daca le-as sti. Multumesc aniticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starea de disconfort si de durere care exista si se manifesta in zona pevina si a abdomenului inferior se datoreaza faptului ca muschii rigizi si lipsiti de elasticitate din structura vaginului au fost supusi la destul de intensa ''maltratare''. Se stie ca vaginul este format dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita, care nu poate fi modificata rapid, indiferent de cat timp ar dura preludiul, modul in care este executat, cat lubrifiant s-a folosit si cat de relaxata devine femeia. Lungimea fibrelor musculare din structura vaginului va ramane nemodificata, adica nu se lungesc, si din acest motiv canalul vaginal ramane la fel de stramt si la fel de greu de patruns si in cazul urmatoarelor contacte sexuale. In momentul in care penisul intra fortat in acel canal stramt al vaginului, muschii sunt intinsi peste limita instantaneu si in mod brutal, fapt ce va provoaca intotdeauna durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se produce mai mult timp, va provoca mereu/intotdeauna febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in timpul unui antrenament intens si de durata dar care este executat fara miscarile de incalzire prealabila. Intinderea fibrelor musculare la o anumita lungime bine definita va avea drept urmare o largire a canalului vaginal la o anumita dimensiune, care ulterior se va mentine definitiv nemodificata, dar acest lucru se produce numai dupa o anumita perioada de timp. Din acest motiv dupa actul sexual de dezvirginare se constata ca si urmatoarele acte sexuale,(cateva, imposibil de precizat ca si numar), la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Mai ales la inceput, dupa dezvirginare singura solutie cu adevarat eficienta o poate reprezenta cunilitia sau o masturbare realizata printr-o "degetica" mai lunga dar efectuata cu tandrete inainte de inceperea penetrarii propriu zise. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa sexul de dezvirginare, este necesara o perioada de circa 6-7 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, cum ar fi petting-ul, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-7 chiar si 10) vor fi dureroase in mod diferit, insa disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort resimtit dupa dezvirginare depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului tau cat si de dotarea partenerului de sex cat si a tandretii, modului in care acesta actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, o sarcina nu doare, cel putin nu in primele zile de la concepere, cand inca este in stadiul celular.
Durerile pot fii de la lipsa preludiului sau a excitarii, cand ai sarit pe ea inainte sa fie excitata si umezita cum trebuie, sau de la un colon aglomerat, care a deranjat-o la sex. Asta se intampla, in general, la cele care sufera de constipatie.
Totusi, nu am inteles de ce ati facut sex neprotejat, stiind ca poti sa o lasi gravida, taman in perioada semi-fertila?
Nu are importanta daca aveti copilas acum sau va doriti un copilas?
Coitus -intreruptus se poate face in siguranta, doar cand barbatul are experinta sexuala destila si poate controla perfect, ejacularea si iesitul afara.
In plus, partidele consecutive de sex, sau o masturbare in prealabil, lasa intotdeauna sperma pe teava, care se scurg involuntar in vagin, in primele secunde cand se reintroduce pensiul si pot lasa fata gravida, chiar daca nu ejaculezi deloc in ea. Joaca voastra a pus fata la mare risc de sarcina.
In orice caz, un test corect de sarcina, se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si rezultatul va fi eronat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce simptome ai descris, seamana cu incercarea embrionului de a se fixa in uter. Ce va doriti sa fie, fata sau baiat?

| anonimmmsdadsa a răspuns:

Neh, ea neavand activitate sexuala organismul nu este invatat, si eu fac neprotejat de 3 luni, si a inceput sa o doara cand forteaza