| Ionescu417 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema MARE.Aseara am fost la prima mea intalnire cu o fata. Fata e super draguta chiar imi place de ea.Ieri totul a decurs perfect pana a trebuit sa merg la restaurant cu fata. Aveam niste emotii de nu stiam cum ma cheama laughing.Am uitat si sa o pup cand ne-am intalnit(conteaza mult asta pentru ea?)Am ajuns, ne-am pus la masa totul bine frumos.Nu a mai fost chiar asa de rau...din punctul meu de vedere.Am stat cam 2 ore cu ea.Cand am plecat am platit eu tot(nu asta e problema), am mers cu ea pana acasa.Problema mea este ca nu mai vorbeste asa deschis pe Facebook, doar strictul necesar.Ea a spus aseara ca vrea sa ne mai intalnim. Oare se joaca cu mine vrea sa ma fiarba cu mesajele si chestii din astea sau am gresit eu cu ceva.Va rog sa imi dati ceva sfaturi sa insist eu mai mult?(ea nu imi scrie pe Facebook tot eu trebuie sa insist). Multumesc frumos! Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu e o problema mare. Deloc.
Nu conteaza lipsa unui pupic la intalnire daca a stat 2 ore cu tine.
Nu conteaza daca ai gresit si cu ce ai gresit. Tot cele doua ore sunt de vina. Dragostea acopera totul. Daca ai fi gresit serios cu ceva, ar fi plecat mult mai devreme. Deci, e cum zici, nu a fost chiar asa de rau, Eu as zice ca a fost chiar bine. Nimeni nu sta 2 ore pe undeva sau cu cineva daca nu ii place.
Problema e la "vorbitul" pe Facebook. De unde stii ca nu vorbeste deschis? Deschiderea o descoperi dupa totul vocii, ceea ce nu exista pe net si Facebook, e marele dezavantaj al scrisului. Si daca a vorbit doar strictul necesar, oare nu a fost de ajuns doua ore cit ati avut azi? Vezi, ma intorc mereu la cele doua ore. Sau, daca a mai vorbit cu altcineva, vreo prietena, cunostiinta, in acelasi timp, si cu tine mai putin tocmai pentru ca ati mai vorbit?
A spus ca vrea sa va mai intilniti. E destul, Asta, cu cele 2 ore, ar trebui sa iti dea de gindit ca ai avut o iesire reusita. Deci, stai linistit si poarta-te cit mai normal.

| Ionescu417 explică (pentru cristi202):

Multumesc frumos pentru sfat! Insfarsit un raspuns adevarat!

| Ionescu417 explică (pentru cristi202):

Sa rezolvat totul.Eram doar paranoic happy. Maine seara o sa ne vedem din nou.Multumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru Ionescu417):

happy Ma bucur mult! Succes! Si fie ca sa va iubiti mult! happy

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil i-a placut meniul de la restaurant.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Las-o usor cu cheltuielile prea mari la viitoarele intalniri că se obisnuieste asa.

| mihai69 a răspuns:

Dacă tu nu știi, care o cunoști cât de cât și ai fost cu ea acolo, noi de un' să ghicim ce-o fi în „calculatoru'" ei?!?

| Ionescu417 explică (pentru mihai69):

Din punctul meu de vedere aproape totul a decurs bine!

| mihai69 a răspuns (pentru Ionescu417):

Atunci ai răbdare.

| Emilian65 a răspuns:

Continua tu sa-i scrii. Numai in felui acesta se aprinde flacara iubirii.

| lpavel a răspuns:

Nu poti stii ce-i in capusorul ei dar un lucru e sigur : nu insista prea mult 1 sa nu o sufoci, 2 sa tu te ia de prost! Continua sa tii legatura cu ea dar moderat...