| Andrei1811 a întrebat:

am si o problema care pentru mine e un factor imens de stres, vorbesc cu o fata de ceva timp si ieri mi-a zis ca ma place, ca langa mine se simte iubita, etc....Azi nu am avut cum sa vorbesc mult cu ea ca am avut simularea, pana la urma azi a iesit in oras cu cel mai bun prieten al meu din clasa, fara sa ma cheme. Ce sa inteleg, ieri imi zicea ca ma place si azi iese cu altu in oras. Oare chiar ma place sau isi bate joc de mine? Eu fiind o persoana optimista, m-am gandit ca a iesit cu prietenu meu in oras sa il intrebe despre mine, dar cred ca sunt slabe sansele sau nu stiu, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Ar fi faza ca ar vrea sa te faca gelos. Cel mai simplu ar fi sa il intrebi pe prietenul tau despre ce au vorbit si cum de au iesit doar amandoi in oras. Dar daca simti ca e duplicitara, te-as sfatui sa inchei lucrurile cu ea, pana nu suferi.

| HeisenbergBB1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iesi cu cineva in oras doar pentru cateva intrebari. Daca tipul ala e prietenul tau nu ar fi trebuit sa accepte.Parerea mea este sa vorbesti cu ea, NU CU EL! Spune-i ce gandesti sa nu te ia de prost si in functie de raspuns ia o decizie. Nu iti bate capul prea mult.Fi barbat! Bafta.

| Andrei1811 explică (pentru HeisenbergBB1):

Faza e, ca el nu stie ca o plac...O sa ies cu ea, o sa vad ce vrea pana la urma.