| Mijai9050 a întrebat:

Am trecut clasa a9a la liceu si am o intrebare: Fetele se baga in seama cu baieti? Sunt baiat si sunt foarte rusinos si nu sunt in stare sa ma bag in seama cu o fata, dar dupa ce ne cunoastem cat de putin imi pierd toata rusinea.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa faci mai mutult de atat, fiindca este chiar jenant sa saluti, primesti raspuns dupa care fata se opreste si tu pleci... invata sa deschizi gura, fiindca pierzi totul in viata, daca nu faci asta.
Nu te mananca nimeni, nu te doare si nu-i nimic de peirdut daca stai sa vorbesti, dimpotriva, plecand pierzi totul.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, fetele nu se dau la baieti, ca nu-i normals a para disperata ca apoi sa fie refuzate, de aceea asteapta invitati voastra!
Nu-i nimic daca esti rusinos, intr-o zi, vei invatat sa deschizi gura cand vei vedea ca fetele care-ti plac, sunt alese de alti baieti.
Invata sa fii respectuos si sa saluti, ca asta este drumul spre reusita.
Chiar daca mi-a placut un baiat, dar nu m-a salutat cand se uita la mine, i-am intors spatele si l-am considerat lipsit de educatie si respect, ca atare, l-am ignorat si ocolit.

| Mijai9050 explică (pentru Violleta2022):

Respectuos sunt, buna dau de fiecare data cand o intalnesc, etc dar totul se rezuma la atat. Dupa ma pierd si nu mai zic nimic//imi continui drumul etc. Daca ma bag in seama si ii spun "buna", imi raspunde cu "buna" si dupa nu mai stiu ce sa zic, ma rusinez si plec.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mijai9050):

Va trebuii sa faci mai mutult de atat, fiindca este chiar jenant sa saluti, primesti raspuns dupa care fata se opreste si tu pleci... invata sa deschizi gura, fiindca pierzi totul in viata, daca nu faci asta.
Nu te mananca nimeni, nu te doare si nu-i nimic de peirdut daca stai sa vorbesti, dimpotriva, plecand pierzi totul.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu. Poate doar dacă ești genul de băiat rebel și nesimțit. Fetele iubesc astfel de băieți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa rusinea ca mori de foame cu prostii d-astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti frumos, totil va fi simplu!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AngelErmin):

Si gena ce inseamna mai exact pentru tine? Si da, ea nu va face primul pas, dar daca el arata bine, poate sa inceapa o conversatie de la un simplu "buna". Asta si plus ca mie mi se pare ca Shakespeare era destul de uratel(parerea mea). Totusi, intrebarea mea pentru tine este:Ce intelegi prin gena? Eu prin gena aspectul fizic placut mostenit de la parinti!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima163333 a răspuns:

Bagă-te tu în seama cu ele. Normal mi s-ar părea ca băiatul sa facă primul pas.
Un exemplu:sa zicem ca fata pe care o ai crush ii timida, o abordezi tu, dar dacă nu este timida, te va aborda ea. Succes la liceu!