| ANONIMU3O02 a întrebat:

Salut TPU, deci eu vorbesc cu fata asta de aproape 3 saptamani, la inceput a fost totul ok mai ales la primul nostru date, a fost super tare sa zicem, dupa am mai iesit si chestii, am inceput sa o iubesc si chiar sa tin la ea, tinand cont ca inainte sa fiu cu ea aveam minim 3 iubite odata. dar dupa ce am intalnit-o pe ea totul s-a schimbat si am decis sa raman cu ea si sa vreau ceva serios cu ea, chestia este acum ca de la un timp de cand prietena ei si-a facut un fel de iubit, bine nu chiar iubit prietena ei respectiva il place pe tipul asta de exemplu si ies amandoi sa fumeze/si alte rahat-uri... asa si am vazut ca ea la inceput ii era rusine sa ma pupe de fata cu el. poate pentru ca el e si atragator intr-un fel si are vrajeala buna, si poate il place, dar am rezolvat asta, chestia este ca acum de la un timp recent vad asa ca nu isi mai da interesu, numai eu am tras de ea sa avem o relatie sanatoasa si chestii dar am vazut ca nu se poate, pana acum mai zicea iesim undeva si chestii, si intr-o zi m-a facut sa ma simt prost rau, cand eram cu baiatul asta ea s-a intalnit cu niste fete s-au vorbit dinainte sa iasa si a zis ca ies noi si d-astea, adica eu imi fac si imi schimb planurile pentru tine si tu ma lasi asa si imi zici "mai stai?" "plecati?" cum ar fi zis-o du-te acasa, uite si dupa chestia asta azi am vazut ca nu mi-a mai zis nimic sa iesim, a iesit doar ea, prietenul meu cel de care v-am zis si prietena ei, si cand i-am zis daca e afara, asta era pe la 22:00 a zis ca da, si sa vin acolo, si dupa a zis ca pleaca sau ceva de genu, efectiv m-a pus sa vin degeaba tumai acolo, bine ca eram cu niste prieteni, mi-a gresit de mai multe ori si nu stiu ce sa ma fac asa cu ea, mai ales ca s-a anturat si putin cam prost din cate am vazut, eu o iubesc si chestii, foarte mult tin la ea, dar ea nu prea pare sa ii pese de mine, sau sa ma iubeasca asa cum o fac eu.Ce sa fac? Sa o las? adica mi-a gresit de atatea ori si m-a facut sa mi pierd increderea in ea si m-a facut sa ma simt prost de multe ori, dar nu mai le zic aici, voi ce ziceti sa fac? sa ma despart de ea? am incercat de cateva ori sa spunem ce ne deranjeaza si chestii, mai ales acum la inceput, dar tot eu zic si tot eu aud
Pareri? Multumesc!

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

O infrunti direct, e cel mai sanatos pentru linistea ta, daca ai banuieli ca il place pe tipul respectiv, intreab-o, daca iti recunoaste stii ce ai de facut, daca zice ca nu are nimic cu respectivul dar continua sa te evite si sa iasa in prezenta lui, inseamna ca te minte. Adevarul e uneori dureros, dar sanatos, nu te mai respecta, nu te mai vrea, move on, fii cu caracter, nu te agata de ce nu merita, bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

"Ce sa fac? Sa o las? adica mi-a gresit de atatea ori si m-a facut sa mi pierd increderea in ea si m-a facut sa ma simt prost de multe ori, dar nu mai le zic aici, voi ce ziceti sa fac?"

In nici 3 saptamani de relatie ti-a gresit de atatea ori (desii nu vad nici o greseala, dar ma rog, asta sunt in imgainatia ta), insemand ca nu ti-a dat nici un pic de atentie si nu da doi bani pe relatia cu tine!

Tu poti face un singur lucru: reda-i libertatea si tu cauta-ti alta, ca fata asta nu-i indragostiat de tien si nu vad sa fie interesata de relatia cu tine.

| KingOoO a răspuns:

Prietene, sunt cam intr-o situatie similara. Incearca sa mai tragi un pic de ea, daca nu las-o.

Nici eu nu reusesc. Fetele/femeile sunt niste personaje tare ciudate. Observ ca relatiile in care femeia este jignita si eventual batuta rezista mult mai bine fata de unu care o respecta. Ca femeia daca esti prea bun cu ea, merge la altul sau te ia de prost.

Oricine ce ar zice. Asta e adevarul.

| HarryM77 a răspuns:

Clar e lipsa de interes, și se vede ca nu ține la tine, mai devreme sau mai târziu tot va veți despărți, cam aceași situație am avut-o și eu, totul bine frumos pana la un moment dat, dar asta e, dragostea cu sila nu se poate, In ziua de azi e greu sa îți mai faci o relație, sa îți găsești pe cineva care sa te iubească cu adevarat si necondiționat