| AdelaElena88 a întrebat:

Ma intrebam daca in ziua de azi baietii mai sunt dispusi sa astepte o fata? Majoritatea( atat fete cat si baieti) isi doresc mai nou sa isi inceapa viata sexuala cat mai repede, se considera deja ei foarte maturi la 16 ani( ceea ce mi se pare o prostie) si nu inteleg de ce graba asta:/ Mai ales daca au langa ei pe cineva care ii iubeste, ii intelege, insa nu se simte inca pregatit pentru asta( baieti si fete de o potriva, insa ceva imi spune ca la fete este mai des intalnita situatia).Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu ajunge in situatia prezentata s-a "inventat" pettingul. Petting-ul este acea forma de provocare a placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata sexuala/intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), al carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului sexual pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practici si tu asa ceva. Multa sanatate!

| AdelaElena88 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AdelaElena88):

Nu ai pentru ce, fiindca am considerat ca raspunsul prezentat este/poate fi indicat si/sau util pentru informarea corecta a marii majoritati a adolescentilor.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa-i sa traiasca altceva nau ce face

| RAY a răspuns:

Nu inteleg unde e problema? pana la urma orice baiat sta cu o fata pentru sex asta e adevarul, daca vrei sa ramai virgina stai singura si gata simplu