| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea vrea sa ne despartim! Ca nu mai e ca la inceput, ca nu ma comport cum ar vrea ea ( mesaje dragute, etc. ). Cand vin la ea si incerc sa o impac, incerc sa ii aduc aminte ca avem o relatie frumoasa, o rog sa se mai gandeasca... etc., i se schimba parerea si mai acorda o sansa, adica nu e hotarata in totalitate sa ne despartim.. Ati intalnit aceasta scena in relatiile voastre? Cum ar trebui sa procedez?

8 răspunsuri:
| ZeRRo a răspuns:

Eu as lasa o sa plece, oricat de dur suna. Atat fetele cat si baietii isi dau seama ce au pierdut abia dupa ce nu mai au, sa te rogi de ea, sa te "umilesti", nu ajuta deloc.Deobicei oamenii au tendinta de a se intoarce si faptul ca o lasi sa fie libera din nou e foarte important pentru o fata deoarece se va intoarce singura la un moment dat

| neutrino a răspuns:

O relatie, ca si o floare, trebuie "udata" des, altfel se ofileste. Monotonia este cel mai mare dusman al unei relatii.

| GoldenZenith a răspuns:

Buna!
Incearca sa afli de la prietena ta exact ce ar trebui sa faci ca sa fie ea multumita. Ea pare ca e putin cam confuza, dar e bine ca totusi inca mai acorda sanse relatiei voastre.

Vorbeste serios cu ea si incercati sa ajungeti la un consens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este sa faci o comparatie si sa te gandesti bine cum ai fost la inceput si cum esti tu acum si sa incerci sa elimini tot ceea ce este rau acum si nu a fost la inceput, nu stiu daca ma intelegi fiindca nu am o exprimare tocmai buna..Si te-as mai ruga sa faci ceea ce simti si vei vedea ca totul va decurge bine.Mult succes.

| Eduard196 a răspuns:

Pur si simplu devino barbat cat se poate de rapid. Adica adopta atitudinea unui barbat adrvarat si reaprinde pasiunea dintre voi.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Fiecare relatie se confrunta cu situatii de genul asta si multe fraze ca exemplul pe care l-ai dat mi sus: numai esti ca la inceput. Tu poti sa incerci sa vezi cum te-ai schimbat daca intr-adevar sesizezi aceasta schimbare sau e doar o prosteala de a ei dorind pe altcineva. Comunica cu prietena ta si incercati sa cadeti de acord.

| pufipo a răspuns:

Părerea mea e să încercaţi amândoi să aveţi o discuţie serioasă şi să ajungeţi la un consens, iar, dacă nu merge, nu mai merge, viaţa merge înainte.
Orice despărţire e grea, indiferent de orice îţi sfâşâie sufletul, dar, decât să stai îmtr-o relaţie unde tu să fi singurul care încearcă nu merge aşa (îţi baţi joc singur de tine)

| Julia92Anna a răspuns:

E doar o copila nehotarata.Las-o si cauta ceva m-ai bun.