| nicusor55 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati cu ceva? Am o fata in clasa de care imi place foarte mult si cred ca si ea ma place ( cred! ), as face primul pas dar daca ma refuza?! Daca ma refuza nu vreau sa stric prietenia cu ea... Va rog sa ma ajutati, dau funda! ( am 13 ani ).

Răspuns Câştigător
| ricciolina a răspuns:

Cel mai bine este sa fi sincer si sa ii spui. e foarte posibil sa te placa si ea, iar daca nu incerci nu vei stii niciodata ce simte. Surprinde-o cu cadouri cum ar fi : o floare, o poezie, o bratara. poti sai marturisesti iubirea printr-o scrisoare dar sa i-o dai direct ei ca sa o citeasca doar ea. Succes

| nicusor55 explică (pentru ricciolina):

Inca ceva, ar trebui sa ii dau fata in fata sau sa o intreb fata in fata sau pe FaceBook pentru ca nu am cum sa ii spun fata in fata pentru ca eu stau in alta parte a orasului...

4 răspunsuri:
| IustinDiac a răspuns:

Unele lucruri nu sunt facute sa mearga, incerci si daca merge bine, daca nu incerci nu ai nici o sansa. Daca merge rau inseamna ca ai alta oportunitate si mai buna. Orice lucru rau ascunde o sansa.

| ricciolina a răspuns:

Daca vrei sa o surprinzi cu un cadou ar fi frumos sa il lasi in ghiozdan sau in banca dar sa aiba numele trecut pe cadou. daca vrei ca ea sa stie de la cine e cadoul (adica de la tine ) poti sa ii scrii ca e de la tine, sau poti sa ti secret iar apoi intro pauza sa ii spui fata in fata ce simtii si ca de la tine e cadoul. bafta

| Marishkutza a răspuns:

Spune-i asa cum este ..Fii tu insuti Nu te rusina. Daca ea tine la tine ea nu se va supara daca tu vei face primul pas