| asterix13 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si m`am indragostit de cine nu trebuie. Acum sunt in clasa a 8-a. Imediat termin. La inceputul clasei a 7-a nu stiu cum s`a intamplat dar m`am indragostit de o colega de`a mea, Alexandra o cheama. Ea nu e chiar de aici din oras de unde stau eu. e la vreo 10 km. In fiecare zi stau cu ea, o colega si inca 3 colegi pana pe la 3-3.30. Ca ei isi asteapta fratii sa iasa de la scoala sau asteapta bus`ul. Acum sa va zic cum a fost. Stand prea mult si vorbind cu ea. am inceput sa ma indragostesc. sad M`am purtat cu ea frumos. S`a nimerit ca atunci venea si 1 martie. De 1 martie i-am luat un martisor foarte frumos + ghiocei. Ea cand i le-am dat a ras. oh go on Cum la scoala nu ii puteam spune pentru ca nu aveam timp sa stam face2face singuri doar 1 minut asa. I`am spus pe blestematul mess. mi-a raspuns : Sper ca nu crezi ca o sa-ti raspund la asta acum. Am asteptat, am asteptat. Inca 3 zile si se facuse o luna. Intre timp imi daduse ignore pe mess pentru ca vorbeam numai cu ea [ citez din ce`a zis ea. sad ]. Am rugat`o sa`mi scoata ignor`ul si am dat un mass din ala. I`am trimis numai ei sa vad ce zice..pentru ca deja trecuse o luna. [la faza asta a fost nesimtita]. Ea la acel mass a ales nu`s ce numar care insemna : nu ne potrivim. Eu i-am spus asa : Si daca nu dadeam eu mass`ul asta. ma lasa-i asa ca prostu` cu ochi`n soare? A doua zi la scoala intra in clasa cu o colega si ma uit asa la ea si am inteles ce zicea dupa gesturi. [facea ghilimele cu degetele si zicea : ma lasa-i cu ochi`n soare? ] straight face Nu am zis nimic. Am zis asta e. o sa trec peste. Ea ca o nesimtita ce era la sport a spus la toate fetele ca o plac straight face. Dupaia am fost batjocorit. mie unul nu imi era rusine cu asta dar. nesimtirea ei. Inainte sa ii spun ca imi place. vorbeam foarte mult. dar dupa nici nu imi mai raspundea cand o salutam. De nervi. faceam misto de ea si de cine ii place ei. Anul asta iarasi am inceput sa devenim prieteni buni si ei ii placea unul din a 7-a. Am pastrat secretul. nu am spus nimanui. Trecusem peste. Dar acum ii place de cineva din clasa de la noi. Dar acum si eu cand ma uit la ea si ma gandesc ca ei nu ii place deloc de mine. mi se rupe inima in doua. Anul trecut eram putin mai gras asa cam si ea. eu atunci perioada cand eram innebunit dupa ea am slabit. eu zic ca arat bine. Ea e putin cam grasa. dar pe mine nu ma intereseaza. Ce sa fac ca sa o uit? Sa nu mai sufar atat pentru cineva care nu merita. Cum era chestia cu : Nu plange pentru cine nu merita. Iar cine merita nu te va face sa plangi. sad

7 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Mama mai aveam putin si adormeam yawnLunga poveste, Pai e doar o copila asta reiese din ce sppui tu, si oricum esti mic, Vezi tu la liceu povesti de amor smug

| kagome17 a răspuns:

Asa este in viata, cel ce iubeste sufera iar cel iubit isi bate joc... dupa parerea mea eu cred ca nu te merita. Incearca sa gasesti alta fata de care sa te indragostesti si sa lasi cealalta iubire in urma...nu uita, mai sunt fete pe pamant iar fata de care te-ai indragostit nu va fi ultima

| GabiRCG a răspuns:

Ceva asemanator am patit si eu, tot p mess i'am spus ca o plac, doar ca nu a spus nimanuc ca o plac si dupa 1 saptamana mi-a trecut... eu nici nu am vrit sa fiu cu ea am vrut doar sa stie ca o plac si acum ne intelegem foarte bine...la tine e mai complicata situatia nu prea stiu ce sa iti spun dar odata cu liceul nu o sa o mai vezi atat de des si o sa o uiti...

| 333344444333 a răspuns:

Poi incearca sa o faci sa isi deie seama ca si tie iti place de ea.

| asterix13 explică (pentru 333344444333):

N`ai citit tot. Eu am scris ca i-am spus acum un an si a zis ca nu ne potrivim. Dar acum iar mi-a intrat la "corason". laughing

| Nooop a răspuns:

Eu iti spun sa incerci sa nu mai vorbesti cu ea. adica sa mai vorbesti dar nu asa de mult. ai sa vezi ca probabil ce-a de-a doua ei fata va reveni. In fine. Incearca sa nu te mai gandesti la ea. Si apropo, cateodata nu tine. Nu ii poti ordona inimii. sad