| CeaiCuGheatsa a întrebat:

Salut tpu.Sunt din Ploiesti si recent am aflat ca am o vecina in bloc,ma rog eu nu stiu prea bine vecinii dar in mare parte le stiu fata,si am mai vazut-o odata cand am intrat in bloc, i-am deschis usa si astazi cand am venit acasa cu parintii, ea era la fel cu parintii si ei s-au salutat in timp ce urcam scarile si atat.Mentionez ca este foarte draguta din vedere si in ambele dati cand am vazut-o s-a uitat la mine mereu si mi-a zambit "dulce". Detalii: Nu o am la prieteni pe facebook sau messenger,tocmai ce am vazut-o,parintii nu ii cunosc parintii ei, desi stiu ca nu e noua in bloc, nu era in vizita la cineva stiu 70% ca ea locuieste in bloc dar nu stiu unde laughing Daca as avea profilul ei de facebook sau id-ul ei as avea tupeu sa intru in vorba pentru ca stam in acelasi bloc, da intrebarea este cum sa fac rost de asta, pentru ca nu ii stiu numele ca sa pot intreba pe cineva...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pune si tu o intrebare, vad ca imaginatie ai! Deja te-ai vazut cu ea in pat!

| CeaiCuGheatsa explică (pentru neutrino):

Haaa? Eu ma gandeam sa spun "Buna, nu prea te-am vazut pe aici, esti noua in bloc?" Dar daca zice "nu" ma blochez laughing Continuarea?

| adriang95 a răspuns:

Pai incepi cu "buna, ce faci?" continui cu "ma numesc..." si de acolo te descurci

| ilovei a răspuns:

Pai urmareste-o putin si vezi cu cine umbla, apoi caut`o la prieteni pe facebook la persoanele din anturajul ei.
sau ai putea sa intri in vb cu ea cand e singura, sa ii spui ca ii sta bine parulhee hee....sau ceva de genu
sau ii poti cere o melodie, sau o carte, sau oricelaughing
succes!

| CeaiCuGheatsa explică (pentru ilovei):

Prea exagerat...nu am vazut.o niciodata cu nimeni, doar singura si cu maica-sa, si ar fi prea prost sa ii cer o melodia daca nu o cunosc sau o carte, sa te ia pe tine cineva pe strada daca ii poti da o carte laughing Altceva mai bun?

| Georgyanya2000 a răspuns:

Sau pur si simplu ii poti face un compliment, si sa o intrebi cum se numeste, crede-ma, n-o sa se supere nimeni, oricare-ar fi situatia.