| Andrei494939 a întrebat:

sunt un baiat de 15 ani, săptămâna viitoare boboc, însă am o problema medicală, teoretic nu prea știu ce boală am pentru că nu mi-a spus nimeni niciodată și nici eu nu am întrebat pentru că îmi e rușine. Deci din câte am auzit de la medicul endocrinolog, când vorbea cu ai mei, am auzit că am ceva probleme cu testosteronul, nu produc suficient, mă dau cu un gel care produce testosteron și îl iau de 2 ani(o să îl iau în continuare),faza este că eu nu sunt dezvoltat deloc din cauza lipsei de testosteron, însă de ceva timp a început să îmi crească par la subraț, un pic de mustață, par pe picioare, mâini, pe abdomen, jos însă penisul nu mi s-a mărit sau ceva, e ca la un bebeluș...o sa mi se mărească în timp? O să îl pot avea normal? Când o să am iubită și o să trebuiască să îi spun de chestia asta o să se despartă de mine? Sau o să mă înțeleagă și o să îmi fie alături până o să mă vindec? Zilele astea am inceput să mă tot gândesc la chestia asta, dacă o să fiu vreodată un băiat normal și când o să fie să am o iubită, dacă o să mă înțeleagă și o să îmi fie alături. Mă simt foarte nașpa și trist când mă gândesc la chestia asta...

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca tu te dezvolti foarte incet si ai nevoie de mult mai mult timp, pentru asta.
Te sfatuiesc sa te apuci de un sport, pentru a stimula cresterea si cine stie, poate va mai creste si cucul.
Cucul in general creste pana la varsta de 16 ani, cand isi inceteaza cresterea.
Eu spun sa nu-ti faci probleme acum, cand este mult prea devreme pentru asa ganduri.
Mananca sanatos, ia-ti medicatia si apuca-te de un sport!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca vei gasi pe cineva, indiferent de ce ai avea.
Desi esti mic si, in mod normal, nu vorbesc pe subiectul asta cu copii, avand in vedere ca ai pus problema oarecum decent, iti spun ca marimea penisului e un detaliu nesemnificativ, o femeie care te iubeste nu va acorda absolut niciun interes acestui fapt.

In acelasi timp, orice femeie care e interesata de aspectul asta, sau care iti spune ca (,) conteaza, sa stii din start ca e o curva care nu merita nici sa-ti cobori privirea spre ea. E o ahtiata dupa lupa, prin/din asta traieste, si nu ai nevoie de asa ceva, toaletele publice stau in parc, nu le duci acasa cu tine.

Pe scurt, orice ti s-ar intampla, oricat de mic sau mare ai fi, orice ai avea in plus sau in minus, indiferent de orice conditie, ai sanse de 100% sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca. Cineva ti-e predestinat, esti perfect pentru cineva, cineva e perfect pentru tine. Sa fie ultimul lucru la care te gandesti, chiar nu are rost sa-ti umpli capul cu asta.

P.s. Relatiile sunt DOAR pentru adulti, nu sunt o joaca. Daca iti place o fata, nu inseamna ca o si iubesti. O relatie in lipsa iubirii inseamna mizerie. Relatie sexuala in lipsa iubirii inseamna depravare.
Tu concentreaza-te pe viitoarea cariera si dezvoltarea ta personala, pe toate planurile, ca de relatii ai timp dupa ce iti formezi viitorul, dupa ce esti adult si intelegi ce inseamna o relatie si ce inseamna iubire.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Termină cu aberațiile. Sau tineti-le pentru tine. E posibil ca unii să te și ia în serios, ceea ce e grav.

| Andrei494939 explică (pentru ForeverAlone97):

Eu vorbesc serios...nu glumesc...

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Andrei494939):

Nu ție ți-am răspuns.

| mihai69 a răspuns (pentru Andrei494939):

Nu ție ți s-a adresat - citește atent!
Vezi și tu filmul „The late bloomer" și pe urmă mai vorbim.;)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Late_Bloomer

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Daca le ia in serios, va avea o viață fericită, daca nu... mizerie si tristețe, cum va place voua.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt convins laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Esti dovada viewinking