| Hiroiuky31 a întrebat:

Imi place o fata pe nume Bianca(are 14 ani si eu la fel). Este in clasa cu mine si de la un timp mor dupa ea! Cand sunt in preajma ei si vb cu alt baiat sau ceva innebunesc! Si cand iese la tabla sa scrie ceva ma uit doar dupa ea, uit sa mai scriu si lectiia!
Eu sunt cam timid si nu sunt chiar asa popular in clasa si nici foarte puternic(nu sunt prea muschiulos).As dori sa vorbesc cu ea, dar nu stiu ce sa-i zic si mie foarte frica? As dori sa o impresionez cumva(ultima data cand am incercat, mi-am rupt mana incercand sa fac o saritura).
Chiar nu stiu ce sa fac! O iubesc enorm(de 1 an c-am asa).Ea nu stie ca o iubesc... iar cand ma apropii sa vorbesc cu ea, ma sperii sau nu stiu ce sa-i zic!

Va rog din inima, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Trebuie sa te apropii de ea daca vrei sa o ai, adica sa vorbesti cu ea foarte mult,sa deveniti apropiati, prieteni foarte buni, sa o faci sa rada si sa o ajuti cu ce are nevoie si chestii de genul, sa te simti bine cu ea si ea sa se simta bine cu tine,sa vorbesti cu ea ca si cand ai vorbii cu cel mai bun prieten al tau,doar asa o sa ai o sansa, daca tu timp de un an ai stat si doar te-ai uitat dupa ea, fara sa incerci sa fiti apropiati, degeaba, daca incerci deodata sa-i spui ca o placi, o sa te refuze si daca zici ca te sperii in fata ei atunci e clar ca nu puteti fi iubiti, si tu trebuie sa te simti bine cu ea, sa fi in largul tau, sa nu te sperie, doar asa vei reusii ceva facand cum ti-am spus aici, altceva nu ai ce face, mai ales daca esti timd.

8 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Cu rusinea mori de foame. Nu mai fi dimid si spune-i ceea ce simti, daca nu ii poti spune in fata, macar pe mess, facebook, prin intermediul unei colege. daca toate fetele si toti baietii ar fi atat de timizi cum s-ar mai forma un cuplu? nu mai sta pe ganduri, daca esti sigur de ceea ce simti vorbeste cu ea ca nu te mananca nimeni.

| Xtadelo a răspuns:

Vrei sa-ti scriem noi lectia cat timp tu te uiti la fundul ei?

| EaEmma a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si abordeaz-o

| On3St4r a răspuns:

Păi și vrei să fi împreună cu ea sau ce?

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Am si eu aceeasi problema dar eu mi-am rupt ambele picioare ca sa o impresionez si eu am muschi nu ca tine dar nu stie ca o iubesc are 12 ani iar eu 13 ce sa-i zic.

| PrESeUS a răspuns:

Uite sfatul meu.Nu conteaza cat de bine facut esti si conteaza cel mai mult sa stii cum sa vorbesti cu ea sa te porti frumos cu ea si sa ii spui ca ti mult la ea si ca ati vrea sa aveti o relatie, trebuie sa fi tu insuti si sa fi cat mai romantic posibil si sa te porti frumos cu ea mult noroc si nu uitanu conteaza ce e pe exterior si pe interior mult noroc

| MiruuuDeea a răspuns:

Buna Marius! Fa-ti curaj, daca o iubesti asa mult cum ne descrii noua, Fa-ti curaj du-te la ea, Si exprimati cu dragoste sentimentele fata de ea! O vei da pe spate happy Fii curajos!

| jaqquas a răspuns:

Incearca pentru prima oara sa-i ceri id-ul, daca-l ai deja, incearca s-o inviti asa..arecum spontan " hei ma duc la o pizza, vrei sa vii si tu? " fetele nu refuza cand e vorba de magazine, iesiri, cinema, etc...incearca happy...tre sa vb cu ea cateva sapt daca tot vrei sa o iei cu incetisorul,unde sa fiti numai voi doi, du-i o floare la scoala, daca ti-e rusine atunci cand e ziua ei, te duci la ea acasa si-i dai o floare, va aprecia asta.Arata-i partile tale bune,la scoala in pauze, cumpara-i o ciocolata, poti sa spui " am luat o ciocolata in plus, eu nu mai pot sa mananc, o vrei tu? " stii. ceva gen sa nu vada ca esti disperat dupa ea.numai tu trebuie sa stii ca esti nebun dupa ea happy