| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Am si eu nevoie de putin ajutor, imi place de o fata iar de 8 martie i-am oferit o floare si am vorbit putin, cand am sa mai ma duc la ea data viitoare vreau sa stiu ce subiecte as putea aborda cu ea, nu prea stiu mai nimic despre ea, stiu doar numele ei atat.
As putea sa o intreb ce hobby-uri are, ce-i place sa faca in timpul liber, sau e o intrebare prea deplasata?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

BA e foarte ok s-o intrebi asta ca din asa ceva poti sa dezvolti alte subiecte sau macar sa pari interesat de pasiunile ei si s-o pui sa vorbeasca despre ele

| Plato a răspuns:

Da, ai putea.
Deplasat e sa intrebi ce sa vorbesti cu o fata. Sunt aproape sigur ca o fata e tot un om. Deci vorbesti ce ai vorbi cu orice om, cum ai vorbi cu orice om. Tot vad intrebarea asta total fara sens.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Merci pentru ajutor, te inteleg dar nu cunosc mai nimic despre ea si nu vreau sa abordez niste subiecte care sa o plictiseasca.
Chiar imi place fata si nu as vrea sa o dau in bara.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca va potriviti e imposibil s-o plictisesti.
Daca o plictisesti, nu va potriviti si asta e. Nu e neaparat sa functioneze. Daca nu merge, nu e un esec, e doar o constatare.
Trebuie sa fii natural, nu sa joci un rol.