| anonim_4396 a întrebat:

Salutare ce parere aveti despre o rel cu un barbat insurat...am aceasta rel de 2 ani, acesta m-a dus la el acasa la el la servici si nev lui a aflat in mod repetat ca nu s-a despartit de mine...Credeti ca este vb de iubire adevarata dè ce nu incheie rel desii a fost amenintat cu divort? Stiu raspunsul lui dar astept si alte pareri aici.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai parte de cea mai gresita relatie posibila.
Indiferent ce-ti ofera, el e in alta parte, de fapt, are o nevasta si un copil.Iar ceea ce face azi pentru tine, va face maine pentru o alta.Tot asa insurat si cu copil cum este, pentru ca nu va renunta niciodata, nici la nevasta lui, nici la copil.
Ma doare sufletul sa-ti spun ca tu esti a cincea roata la caruta, iar el te pastreaza doar pentru ca ii convine.Esti tanara, accepti multe, nu-i ceri mai nimic si te complaci in situatia in care te-a adus.
Si nu e bine.
Nevasta, acasa, ii cere.Bani de mancare,bani de hainute copilului,bani de intretinere,gaz,curent,etc.,poate ca nici nu se mai inteleg atat de bine ca la inceput-nu uita ca in urma cu niste ani a iubit-o atat de mult incat a dorit sa-si imparta viata cu ea,si la bine,si la rau,pentru totdeauna,si s-a insurat cu ea-iar tu nu-i ceri nimic din toate astea.
Tu il astepti sa apara,curata,parfumata,niciodata obosita(poate doar de asteptat) si el se simte in vacanta,relaxat si fericit.
Pentru aceasta mica "fericire" isi chinuie nevasta,nu e un tata corect pentru copilul lui, sau barbatul pe care il visezi langa tine...El singur, deci, chinuie trei persoane iar tu ii esti complice in asta.
Pe urma, gandeste-te la viata ta.Sunt doi ani care au trecut asa.Ai suportat orice,ai cerut sa isi lase nevasta, ai dorit sa-l ai langa tine si, de doi ani, o lungeste, amanand mereu fiziologicul relatiei voastre.Nu realizezi ca te minte? Tot timpul.Amana pentru o data incerta totul,te tine intr-o nesiguranta teribila si poate ca asta sa-ti si placa, daca pana acum n-ai facut nimic sa-i pui punct, nu stiu.
Daca te respecti cat de cat, daca iti doresti o viata frumoasa, renunta la aceasta relatie bolnavicioasa.Stai singura un timp sa-ti revii si apoi gaseste-ti un baiat care sa-ti placa si langa care sa construiesti, nu sa distrugi.
Pentru ca viata e scurta si daca o vrei si frumoasa trebuie sa ai mare grija pe cine ai alaturi!
Si tu si sotia lui si copilul lui meritati putina fericire si liniste.El le-a avut pana acum, in modul lui gresit de alegere.
Rupe aceasta relatie si pune bazele alteia, sanatoasa si frumoasa.Numai a ta.
Pentru ca poti!

| Dornaaaa a răspuns (pentru greece12):

Multumesc din suflet pentru sfat

| cristi202 a răspuns (pentru greece12):

Adevăr ai grăit!

25 răspunsuri:
| petitdreamer a răspuns:

Te duce cu zăhărelul
Nu își va părăsi nevasta
They never do

| Violleta2022 a răspuns:

In asemenea relatii NU exista iubire, ci sex si satisfactia madularului barbatului, de aceea te tine pe langa el, pana se satura, apoi te schimba cu alta.

Ca sa-ti dai seama daca te iubeste cat de cat, pune-i conditia sa se desparta de sotia lui chiar azi, sa vedem daca aceeapta.
Eu iti garantez ca va cauta un motiv sa traga de timp, ca sa nu te puna pe fuga sau iti va spune ca nu poate.

| Dornaaaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Mi a spus sa am rabdare sa si i-a apartament singur.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dornaaaa):

Minciuni!
Doar ca sa te prosteasca si sa te tina ca sa contunui sa-l satisfaci, ca esti proasta perfecta, cu care nu cheltuie bani, ca nu se afiseaza nicaieri cu ea, dar ins chimb ii face toate pofetele sexuale pe care nu i le poate cere nevestei, pe care o iubeste si o pretuieste.

Ce are divortul cu cumparatul apratmanetului?
El isi anunta sotia AZI ca divorteaza de ea, ca oricum procesul dureaza 1-2 ani si asta are legatura clara si serioasa cu motivul iubirii pentru tine.

Din experienta mea de viata, iti spun sincer ca asta nu-si va divorta sotia niciodata, raspunsul lui a fost clar in sensul asta, "sa ai rabdare" ca motivul oricum este o prostie inventata de le, ca sa traga de timp.

Sfatul meu este sa fii stricta si sa-i spui clar ce vrei: adica ori divorteaza sotia, sa fie cu tine, ori va despartiti AZI.
In orice caz, nu se va intampla asta de aceea iti spun sa fii pregatita sa-ti cauti un barbat singur si cat mai apropiat varstei tale, dcare sa ate iubeasca si care sa vrea sa fie numai al tau.
Nu mai pierde timp inutil cu curvarii, ca asta si de va fi vreodata al tau, tot la alte curve se va duce, fiindca un asemenea narav nu poate dispare niciodata din firea omului.
Acu vin sarbatorile si el va petrece Craciunul fericit in sanul familie si tu singura casa, plangandu-ti in pumni.
Asta este ceea ce vrei?

| anonim_4396 explică (pentru Dornaaaa):

Așteaptă mult și bine să divorțeze ăla pentru tine mai ales că au și un copil în clasa a 2.

| Dornaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai omule se comporta prea frumos pentru ce delirezi tu...nu auzi ca sunt ca si iubita lui mai mult decat nev sa..adica stau la el la servjci mergem la el acasa)) Nu sunt una sa i stearga nr dupa cateva ore..Si mai ales mi-a aratat ca totusi simte ceva cand situatia era complicata nu a pus stop daca era vb de sex punea stop..nu e iubire ok.dar totusi simte ceva

| anonim_4396 explică (pentru Dornaaaa):

O să termine el cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este vorba de iubire adevarata aici, ci doar de satisfactia penisului lui.
Femeia pe care o iubeste si o respecta este acasa, langa el, si de ea nu va divorta niciodata, pentru o femeie usoara tinuta doar sa-i satisfaca madularul.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ești dispusă (de fapt toți trei) de un "ménage à trois", lasă-l și fugi.
Nu e ceea ce ai nevoie.

| LordCristobal a răspuns:

Sincer mie mi se pare ciudat cum de mai sta cu nevasta odata ce s-a aflat despre relatia voastra.
Parerea mea e ca un barbat adevarat trebuie sa stea intr-o relatie cu o femeie pe care o iubeste si nu cu una doar din interes.
Mai sta cu nevasta deaorece urmareste un interes, probabil nu vrea sa piarda casa sau cine stie ce interes mai e la mijloc...
Sau poate nevasta il ameninta sau il santajeaza cu ceva desi e greu de crezut dar poate fi luat in calcul.
Oricum daca vrea sa fie barbat puternic atunci sa te aleaga pe tine.
Dar si tie trebuie sa iti dea de gandit caracterul lui, daca a inselat-o pe nevasta lui pentru tine in viitor e foarte probabil sa te insele si pe tine si sa te paraseasca pentru alta.
Daca amadoi simtiti ceva unul pentru altul atunci se poate numi relatie adevarata.

| Dornaaaa a răspuns (pentru LordCristobal):

Mi a confirmat ca simte dar a spus, momentan nu pot sa mi pierd nevasta'...au un copil de clasa a 2

| Dornaaaa a răspuns (pentru LordCristobal):

Mai are insa o chestie...este foarte introvertit dar emotiile i se citesc pe chip...nu cred ca atractia fizica e ceea ce simte dar nici iubire nu cred ca este

| Dornaaaa a răspuns (pentru LordCristobal):

Am avut o discutie in fata si aceasta stie versiune de simpla aventura ...si cred ca vrea sa creda ca e asa desii el mi-a inchiriat apartament in orasul lui sa stam

| relian a răspuns (pentru Dornaaaa):

" Mai are insa o chestie...este foarte introvertit dar emotiile i se citesc pe chip...nu cred ca atractia fizica e ceea ce simte dar nici iubire nu cred ca este "

Te citai, adica nu-i atractie fizica? Pai daca nu-i atractie fizica, atunci nu vad cum de mai umbla cu tine laughing
Nu poti sa simti ceva pentru cineva, nu poti sa iubesti pe cineva daca nu exista atractie fizica, tocmai de aia sia tras omu amanta, nevastasa nu il mai atrage fizic, asa ca a zis hai sa te foloseasca pe tine.

Indiferent cit il atragi, indiferent ce simte ala pentru tine, ti-a zis clar, tu pentru el mai mult decat amanta nu o sa fii.

Iara daca stiu si eu cumva, vorba aia niciodata nu se stie, apare alta mai buna ca tine laughing ti-a dat cu sutu si deja esti inlocuita din pozitia de amanta, o sa fii fosta amanta laughing

De fapt tu ce vrei de la omu ala mai exact? Daca ti-a spus ca el nusi lasa nevasta, e clara, tu daca vrei doara tavaleala si atit, atunci dai inainte, dar daca vrei si tu o relatie, vrei si tu sa fii cu un barbat, sa dormi cu el etc, lasa-l, cauta altul liber, ala nu-i pentru tine, chiar individu tia ziso in fata laughing

Cu alte cuvinte tea si jignit, numa nu a zis ca esti de la coltu strazii, se poarta frumos, normal tavaleala moca cine n-ar vrea laughing de ce sa dea omu bani la fetite, cand are fetita moca la orice ora are nevoie.

Deci este un dobitoc, un idiot in viata, are nevasta, are copil si umbla cu alte femei, daca si asta il mai poti numi barbat, inseamna ca si tu nu poti fi numita femeie laughing daca umbli cu un astfel de exemplar, de individ dacai pot spune asa.

Inteleg, oricine se poate indragosti, oricine poate sa fie atras de o alta persoana, dar nu trebuie sa iti bati jos de nevasta, de copil, de amanta asa cum o face asta.
Tea gasit pe tine, te place, simte ceva, ok zii lu nevastata, uite eu ma gindii sa ne despartim bla bla si fiecare in drumul lui, asa ar putea ramane cu tine.

Dar sa vii sa si mai zici, te tiu doara de amanta laughing asta numa ca nu te-a facut curba laughing indiferent ce simte si cit il atragi, fugi de papagalu ala, ala nu-i de tine, nici de-ar fi fost singur nu era.

Un om cu gindirea aia nu-i om de casa, asa o sa faca toata viata.Dar cum zic daca iti place sa fii pe post de salteluta, e bun si asa, moca cine nu vrea.
Is curios, o sora ceva nu ai? laughing As fi si eu curios de femei asa laughing bine eu nu-s insurat, dar ca idee, ce naiba ma femeie, trebuie sa ai si tu ceva pretentii la tine.

Scuze pentru ce am scris, poti sa te superi, dar asta e adevaru.

Madularul barbatului laughing ce tare este Violeta, stai c a citesc cea scris, deja ma abonez la comentariile ei, mai ales astea legate de sex laughing

| haileewatson a răspuns:

Ai 16 ani sau nu iti merge creierul deloc? In primul ala nu e barbat, care isi bate joc de nevasta lui si duce cu zaharelul alta femeie (presupun ca esti mai mica decat el? atunci e si mai penibil pentru el). Nu poate sa fie curajos, sa divorteze, daca chiar e nefericit si isi doreste sa fie cu altcineva.
Iar tu esti prea naiva si fraiera. Nu se va desparti de nevasta fiindca nu are de ce. Aia ii ofera stabilitate si probabil alte chestii, iar tu ii oferi pasarica si distractie.

| iulia0514 a răspuns:

Te folosește, e la mintea cocoșului! Soția lui poate ca accepta din diverse motive pe care noi nu le știm și cel mai probabil nici tu, uite îți dau o idee sa vezi dacă funcționează spune-i să-și petreacă sărbătorile de iarna cu tine sa te prezinte prietenilor lui familiei drept viitoarea lui soție! Dacă accepta înseamnă că poate te iubește dar ai grijă cum își înșeală soția asa o sa te înșele și pe tine

| VoidEternal a răspuns (pentru iulia0514):

Eu cred că se folosesc reciproc. Sa nu uitam că a zis că i-a inchiriat apartament. Deci ii convine relația și ei, are beneficii chiar daca e vioara a 2-a. Tot ce se întâmplă e f¹¹cked up rău de tot, decizii proaste in toate direcțiile și relații disfuncționale cat cuprinde.

| iulia0514 a răspuns (pentru VoidEternal):

Corect! Dar totuși cred ca foarte obositor sa se tot ascundă și în același timp umilitor! Fiecare cum își așterne asa doarme!

| DeMicUnCălător a răspuns:

După ce termină cu Sotia si te ia pe tine. Ești următoarea pe listă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bărbatul ăla nu ține la tine.

| Dornaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

S a intamplat asta deja in multe conversatii i-am facut nev muratura si mi-a spus ca nu e asa e ok ca femeie dar nu asta e motivul pentru care o insala.Imi spune mereu ca i este dor si ca sa l cred spune ca, sex aveam si acasa* ..De asemenea m-am si intalnit cu nev lui am vb despre asta

| Dornaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

? I am spus astea dar nu se supara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caută altul singur