| fischer3 a întrebat:

Salutare, iubitei mele nu ii place sa faca oral din cauza gustului sarat al lichidului preejaculator. Ideea este ca am o igiena foarte buna, mereu fac dus inainte. Nu prea avem o viata sexuala foarte buna, ea nu este asa aprinsa ca mine. Vreo solutie?
Asta este o intrebare serioasa, nu este troll.

Răspuns Câştigător
| Briannaa12 a răspuns:

Bună! Nu te supăra ca iti zic, dar oricum cred ca știai și tu asta: sexul fără sex oral e praf, e ca mâncarea fără sare, știi și tu cât contribuie oralul la starea de excitatie. Acestea fiind spuse, e clar ca trebuie sa faci ceva ca să rezolvi problema asta, altfel vei acumula frustrări sexuale și nu i deloc în regula. N am sa iti propun din start o soluție radicala, și anume despărțirea, ca nu i corect față de iubita ta, nu merita asta și probabil și tu ții la ea și vrei sa o păstrezi (dar atenție, dacă nu rezolvați problema asta cu felatia despărțirea va veni natural, ca o sa apară neînțelegeri pe teme sexuale și nu va fi ok, iti zic 100% sigur, pentru ca sexul e fff important intr o relatie). Asa ca înainte de a lua o decizie pripita și de a va separa, sa vedem dacă o putem face sa i placa sexul oral (pentru ca daca il va face în scârbă iar nu va fi ok, e egal cu zero). Oare putem? Nah, nu putem. Dacă nu i place, nu i place și pace și atunci tot la despărțire ajungeți. O singura varianta ar putea fi mai favorabila : aceea în care ea zice ca nu i place din cauza ca are impresia ca nu se pricepe. Poate e doar un pretext, poate se teme ca nu știe ce sa facă și atunci baga placa asta cu "nu-mi place gustul". În acest caz, poți rezolva asa: după un preludiu luuung în urma căruia te asiguri ca o exciti cât poți de tare, ii spui în șoaptă ca ti ar plăcea sa i simți buzele acolo jos măcar puțin. În felul ăsta, dacă o exciti devine mai dezinhibata, scapa de anxietate, deci nu și va mai pune problema ca poate nu se pricepe și va prinde curaj sa treacă la oral. Poți sa i și complimentezi buzele, ca să se simtă mai încrezătoare. Dacă ajunge cu gura jos, arată i ca iti place mult ce face. Poți geme mai tare puțin, ii poți spune ca adori ce îți face, o poți mângâia pe cap și obraji ca să îți arati aprecierea față de ceea ce face... În acest fel, ea va vedea ca iti provoacă multă plăcere și va prinde curaj, nu și va mai pune problema ca poate e nepriceputa și nu va mai băga scuza ca nu i place gustul. Asta în cazul în care e doar un pretext
... Dacă ea chiar n a mințit și chiar nu i place gustul, nu ai ce îi face. Se va vedea mereu ca o suge în sila și niciunul nu se va simți bine și din păcate soluția e aia nașpa : despărțirea. Dacă veți continua în ritmul asta se va ajunge la certuri și infidelități. Nu vreau sa te demoralizez, am vrut sa fiu realista. Oricum, ajut o sa și cultive senzualitatea, probabil încă nu i prea bună la pat și ea știe asta și de aia nu are încredere și inițiativa, poate odată ce devine mai sigura pe sexualitatea ei va fi dispusa și chiar incantata sa ti facă oral : comunicați deschis, uitați va la filme erotice împreună (erotice, nu porno), cumpăra i lenjerie sexy și amintește i mereu ca e frumoasa, fa o sa se simta admirata și poate asa vei obține de la ea ce vrei în pat. Sper ca s-a înțeles ce am vrut eu sa explic și ca te am ajutat cât de cât. Bafta multa!

| fischer3 explică (pentru Briannaa12):

Multumesc mult de raspuns. Din pacate ei nu ii place saratul in general. Dar oricum, nu prea are initiativa in general, desi ii place foarte mult si se simte bine. Trebuia sa precizez ca avem 19 respectiv 18 ani si ca suntem impreuna de mai bine de un an.
Am multa rabdare cu ea, si am avut mereu, dar devine din ce in ce mai greu...

| Briannaa12 a răspuns (pentru fischer3):

Atunci nu ai ce ii face... Dacă nu i place, niciodată nu ti va face sex oral asa cum trebuie și oricum, e aiurea sa te rogi de ea sa iti facă, dacă nu vine din inițiativa ei, e un pic înjositor pentru tine sa ii ceri tu. Iar faptul ca ea nu face un mic efort de dragul tău sa depășească faza cu gustul e cam urâțel, sincer. Din ce ai povestit, pare ca în timpul sexului cam stă și așteaptă sa i faci tu chestii. În acest fel, nu vei fi niciodată mulțumit. Din păcate, ajung la ideea pe care am exprimat o si inițial : separați vă. E greu sa duci o relație în care sexul e aiurea și nu prea exista reciprocitate.

4 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Data viitoare sa aveti si o lamaie la indemana. Cand simti ca iti vine, ii storci cateva picaturi in gura iar asa sperma nu va mai fi sarata. laughing laughing

| fischer3 explică (pentru NotNamed):

Nu de sperma vorbesc laughing)))