| overwatch a întrebat:

Salutare TPU.Eram in pauza la liceu, stateam de vorba cu prietena.A venit o prietena de-a prietenei cu care stateam de vorba si s-a pus langa mine.Am salutat-o, mi-a raspuns.Seara, am cautat-o pe Instagram, am gasit-o, i-am dat mesaj, am vorbit putin, dupa i-am propus sa ne vedem la liceu in urmatoarea zi.A acceptat.Am stat de vorba, ne-am sarutat, ne-am luat de mana si ne-am intors la ore.In pauza, ea mi-a spus ca are prieten dar nu conteaza asta, oricum nu se mai intelege bine cu el si a luat o pauza cu el (asta din vorbele ei). Intrasem in vorba despre relatii, si m-a intrebat daca am vreo relatie, i-am spus ca aparent nu, raspunsul ei fiind "aha, esti al meu atunci" si ca ea nu isi doreste o relatie.I-am spus ca vreau sa ne cunoastem mai bine, poate in viitor, va fi ceva intre noi, viata nu ai de unde sa stii unde te duce.Astazi, i-am zis unui prieten sa ii dea mesaj precum ca nu o vreau.A spus ca mai sunt baieti.I-am dat si eu mesaj precum ca a fost o gluma, si cica daca vreau sa i-o spun in fata. Vreau sa va intreb daca merita sa stau dupa ea, imi place si mie de ea si da, ar trebui sa ne cunoastem mai bine.De obicei, nu prea stau dupa fete, dar simt ca si ea simte ceva pentru minte.Multumesc ca ati ajuns pana aici, seara faina!

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

"are prieten dar nu conteaza asta, oricum nu se mai intelege bine cu el si a luat o pauza cu el"? Hmm...si tie iti suna bine asta? Oare ala stie ca au luat o pauza? Daca te implici intr-o relatie cu ea, maine poimaine poti fi tu acel prieten, in timp ce ea se saruta si se tine de mana cu altul. In alta ordine de idei, niciodata sa nu folosesti intermediari in probleme de amor. Ceea ce ai de discutat, e intre tine si ea, nu trimiti pe altul sa-i spuna, nu trebuie sa stie ala ce faci tu, pentru ca nu stii niciodata ce strambe ii baga la o adica.winking

| overwatch explică (pentru wildthing):

Si eu m-am gandit la asta, dar n-am dat importanta.Bine gandit omule, good job, funda!?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Multa vrajeala de copilasi.
ba vreti relatie, ba nu vreti, joaca prosteasca odata ce nu sunteti capabili nici macar sa stiti ce vreti.

| VoidEternal a răspuns:

Te-ai comportat ca un copil care nu știe ce jucărie să-și aleagă. Fii in puii mei bărbat, ia o decizie și asuma-ti-o. Nu azi o săruți și mâine trimiți pe ALTCINEVA (wtf!) sa ii zică că nu o vrei, dar de fapt ai glumit, dar stai sa vezi c-o fii, c-o păzi.

You got a lot of growing up to do buddy.

| overwatch explică (pentru VoidEternal):

Cam ai dreptate...+acel prieten e coleg cu ea si de asta... Apreciez raspunsul.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Dar de ce vă complicați viața, voi băieții? Adică te-ai văzut o singură dată cu ea și deja o pui la încercare. Ce voiai, să zică că acum merge și se omoară fiindcă tu nu o vrei? Nici măcar nu a apucat să te cunoască, ești culmea. Tu vrei să fi cu cineva care din prima zi se aruncă în vale pentru tine? N-ai să vezi de astea

| overwatch explică (pentru BoboBobo6717):

Eu i-am spus ca vreau sa ne cunoastem mai bine, nu i-am spus nimic de relatie, ea a adus vorba, ca nu vrea relatie.

| intrebcenustiu a răspuns:

Esti cam prost