| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, TPU!

Iubita mea a aflat c-am inselat-o timp de 2 saptamani.
O iubesc foarte mult si regret amarnic ca am facut-o sa sufere doar pentru c-am fost egoist si m-am gandit doar cu capul de jos.
Mi-a oferit inima ei pe tava, fiecare secunda din viata ei...iar eu mi-am batut joc in acele doua saptamani.
Inainte de a face asta, totul era doar lapte si miere din partea amandurora.
Am mintit-o mult si mi-a vazut conversatiile cu tovarasii de golaneala.
Acum si-a schimbat total parerea despre mine, spunandu-mi ca sunt un gunoi si ca nu mai vrea sa ma vada.
Va rog, spuneti-mi ce as putea face pentru a-i demonstra cat de rau imi pare si cat de mult regret.
Vreau sa-i demonstrez c-o iubesc si ca nu sunt asa cum ma crede.
Ce pot face? Caut sfaturi in legatura cu ce pot face, nu morala! Daca aveti de gand sa-mi spuneti ca nu e bine ce-am facut, mai bine nu scrieti. Stiu si eu ca nu e deloc bine ce-am facut. Stiu c-am gresit.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raicu_Alina_1990 a răspuns:

Atunci cand iubesti cu adevarat, cel de langa tine e singurul pentru tine, nu ai ochi pentru altcineva, nu ai renunta la el pentru nimic din lume.
Daca vrei sa te ierte, iti trebuie rabdare, ia-o incet, fata e suparata si pe buna dreptate...inainte de cuvinte, arata-i ca-ti pare rau si arata-i cat de mult inseamna ea pentru tine.surprinde-o cu un cadou dragut, demonstreazai ca asa ceva nu se va mai intimpla.
Inainte de cuvinte, arata-i ca-ti pare rau si arata-i cat de mult inseamna ea pentru tine.
Bafta!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii ceri iertare si o lasi sa decida ce vrea sa faca cu viata ei fara sa ii mai apari in cale, daca nu te cheama. daca o iubesti cu adevarat inseamna ac vrei sa fie fericita, si aproape nici o femeie nu mai poate fi fericita intr-o relatie dupa ce a fost inselata. daca ea decide sa se impace cu tine, te va chema, daca nu, las-o in pace si fereste-te sa te mai vada macar (numai vederea ta ii poate provoca suferinta, iar tu nu vrei asta de vreme ce o iubesti).

| mgtow a răspuns:

Iti iei ramas bun, nu meriti sa fi iertat daca ai gresit. Cauti alta si nu o mai inseli sau o faci cu precautie sa nu afle

| RAY a răspuns:

Esti tanar imatur creierul iti explodeaza de hormoni e vina ta? e vina noastra a tuturor ca ne negam ceea ce suntem niste primate care de multe ori ne urmam instinctele primitive din pestera, va angajati aiurea in relatii, stii ce-i aiurea ca tu nu stii ce vrei, maturizeaza-te ca esti barbat nu fetita masculina

| Emilian65 a răspuns:

A fost mai buna gandirea capului de jos decat gandirea capului de sus? Vezi unde te duce aceasta gandire? Acum stai si sufera.

| sofisis a răspuns:

Genul asta de "greseli" din pacate de cele mai multe ori sunt ireversibile.
E bine ca tu stii ca ai gresit dar din punctul ei de vedere, gandeste-te ca ea credea ca e totul ok si ca are langa ea o persoana care o iubeste si in care poate avea incredere...si dintr-o data s-a trezit fata in fata cu chestia asta. Pentru ea, faptul ca ai mimat practic o relatie perfecta in timpul in care ai inselat-o, e dovada ca o poti face si cu alta ocazie.
Sincer nu vad ce ai putea face daca ea nu te poate ierta. Si chiar daca ar trece peste, relatia isi va schimba dinamica.Nu va mai fi niciodata la fel pentru ca perspectivele nu mai sunt aceleasi.
Gandeste-te ca ea ar putea incepe sa gandeasca asa: "cutare lucru l-ar deranja pe iubitul meu...asa si? el m-a inselat asa ca si eu am dreptul sa fac...". Ceea ce incerc sa iti spun e ca aproape niciodata oamenii nu trec peste ca si cum nu s-ar fi intamlplat. Ti-o va plati, fara sa aiba intentia asta.

| Seba2013 a răspuns:

Baiate, ai comiso rau.
Mai ai sansa, dar foarte mica.
Du-te la ia si roaga-te sa te ierte.
Incerca sa ii arati ca esti constient, de raul care l-ai facut si ca iti pare rau.

Totul depinde de sinceritate, ia trebuie sa vada aceea sinceritate, morala, si principii.

Te mai poate ierta, deci du-te si cereti scuze, plange, si dai argumente.
Argumentele sa nu fie dulcigarii, ci nici flori, sa fie sinceritatea si moralitatea.

Poate o sa te ierte, totul depinde de ia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez, avem o relatie de aproximativ 2 ani iar pana acum nu s-a intamplat nimic de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are dreptate, esti un gunoi, si chiar unul foarte mincinos. inteleg ca s-a intamplat o data, dar 2 SATAPAMANI? du-te frate si te arunca de pe pod ca numai dragoste nu ai pentru fata asta. presupun ca mori de oftica ca ramai fara iubita. esti un ratat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca o iubesti, asta te face mai bun sau cum? De iubit, o iubeai si inainte, ca doar nu ai realizat asta acum si tot i-ai facut ce i-ai facut. Ai deschis o usa pe care nu o mai poti inchide vreodata.

| Honeyyy a răspuns:

Baietel, daca o iubeai atat de mult, precum te confesezi aici, nu o inselai. Sincer, n-ai nici o scuza, si sper sa fie fata desteapta, sa nu te ierte niciodata, si sa-si caute ceva mai bun decat tine!

| anonim_4396 explică (pentru Honeyyy):

Baietel? Interesant..pacat ca ne-am impacat sad

| Honeyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau pentru ea. Asa e cand esti indragostita lulea si ai mintile sucite de un om, care nici respect nu mai meritawinking

| Pain4Souls a răspuns:

Frate,scuze insa nu ai ce face... pentru, ca daca ai inselat-o e dat de usor ca tu nu o iubesti nu o mai atragi si crede ca faci asta doar ca nu stiu cum sa explic. sa fii o vedeta intr-un felhappy

| Raicu_Alina_1990 a răspuns:

Multumesc de funda.O zi buna!winking