| Rfc a întrebat:

Salutare TPU! Trec printr o perioada dificilă și confuză. Eram până acum o săptămână Intr o relație de 4 ani și dintr o dată totul s-a terminat. Totul a mers bine vreo 2 ani până când am început să mă schimb,fara sa îmi dau seama,apoi au început mai multe certuri și reproșuri din partea mea. Iubita mea sau fosta,nu știu,e greu oricum, a început să ia pastile de calmare,sa plângă serile, fara ca eu sa știu și fără că eu sa îmi dau câtuși de puțin seama. Ce-i drept ne iubeam foarte mult, chiar daca eu am fost copil și nu am știut să mă comport în relație. S a chinuit încă 2 ani cu mine, pentru că mă iubea și încă o face foarte mult. In tot acest timp toată lumea îi spunea să ne despărțim că îi face rău relația asta, dar ea nu a vrut. Încetul cu încetul am inceput să îmi deschid ochii, dar ea trecând prin toate astea timp de 2 ani..mda. Deci e clar, nu era bine doar mă făcea să cred că e bine. S a răcit, dar nu am băgat de seama.Au fost momente foarte frumoase între noi,ne am făcut promisiuni,ne am iubit atât de mult,dar nu prea am știut să gestionez situația. Ea fiind la facultate nu ne am putut vedea tot timpul,așa că îmi promisese că voi dormi la ea in weekend,asta se întâmpla fix acum o săptămână. Mă pregătesc,îmi pun hainele la mine și când sunt aproape o sun și îmi răspunde că e o prietena la ea și că rămâne la ea. Ok,și atunci m-am aprins. Ne am văzut și mi-a spus că în timpul asta a realizat că e mai ok fara mine,că e fericita. Am înnebunit atunci, din băiatul ăla tare care era "indiferent" a început să curgă șiroaie de lacrimi. Până la urmă am dres o și am rămas la ea, plângând toată noaptea și făcând tot ce mi-a stat în putință să fim din nou..nimic! Încă ne iubim atât de mult.dar ea trecând prin toate cele întâmplate a găsit o portiță prin care sa evadeze din relația asta,a găsit tăria necesara sa o facă,dar lăsând loc de împăcare. Mi a spus sa ii las timp de gândire,să își pună ordine în gânduri și în viața. Ii e frica că o lună va merge bine și apoi voi fi la fel din nou,de fapt nu crede că mă pot schimba,dar a spus sa ii dau timp. In acest timp vorbim,mereu am făcut o,nu pot sa o las nici așa fără să dau vreun semn pentru că am impresia că o să o pierd de tot. De atunci zilele trec greu,sperând de pe o zi pe alta ca Intr un final va fi bine,mă macină acest gând... așteptând ziua de mâine. Am întrebat o chiar și azi daca s-a schimbat ceva și mi-a spus că toate sentimentele sunt inca acolo,asta mi-a confirmat și mama ei. Până și ai mei au încercat să o împace cu mine dar nu au reușit. Tot ce fac acum e sa aștept și să vorbesc cu ea în fiecare zi, puțin,cat se poate. Mai are rost să zic cum mă simt? Nu prea cred. Îmi e dor de noi.și ei ii e. Mi a spus că și ar dori sa mai ieșim dar ca prieteni. Incerc sa ii arat că m-am schimbat,vorbind cu ea și încercând să mai iesim. Credeți că mai am vreo șansă? Încă mai pot sa aștept,încă mai pot sa îndur dar nu pentru mult timp...îmi e atât de greu. Credeam că iubirea asta e totul,adică ne iubim, ne împăcăm, dar nu e chiar asa. Încă suferă după mine și după tot ce am făcut.Asta e doar un fragment din cele întâmplate,e prea mult de scris. Până și astăzi am incercat sa o împac dar fara succes. Mi a spus sa aștept,pot sa ii scriu,pot sa fac ce vreau eu, doar sa aștept. Aștept ceva de la voi, orice e bine venit.mulțumesc ca ați citit până aici. Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca s-a saturat de hachite si capriciile tale si dupa atata suferinta incepe sa-ti plateasca cu aceeasi moneda cu care ai platit-o tu pana acum, adica cu indiferenta si amanari.
Asta nu-i iubire, este clar!
Nu va mai sicanati si eliberati-va unul de altul, ca o realtie care nu a fost fericita 2 ani de zile nu se poate lipii si nici deveni peste noapte, ceea ce nu a fost niciodata.
Este vremea sa va cautati fiecare pe altcineva si sa va abtineti sa mai repetati greselile din trecut, ca sa nu mai suferiti.

| Rfc explică (pentru Violleta2022):

E foarte greu să fac asta...dar crede mă că m-am schimbat și că sunt alt om. Nu îmi permit să o mai fac sa sufere, vreau să fim fericiți, sa comunicăm mai mult și să ne iubim mereu și bineînțeles frumos și sănătos

| SilentRain a răspuns:

Logic că avea după ce te lasă "îți vezi " defectele, până atunci erai legat la ochii...aha
Sper că e fata deștepta și nu se mai întoarce la tine, mai ales că a tras cu dinți de relația voastră și tu ai fost "orb" ah x3
Măcar acum încerca să fi omul pe care îl merită, daca nu mai vrea, las-o în pace ai făcut-o suficient sa sufere

| Diana008 a răspuns:

Aș fi zis doar să începeți ca o relație de la 0. dar dacă fata a suferit 2 ani de zile după tine și tu nu ai putut nici măcar să vezi că ceva nu e bine. astfel de rană nu prea se vindecă. Sincer, aș numi-o naivă dacă ar mai avea încredere în cineva după 2 ani întregi de chin fără rezultat. Știu că nu asta voiai să auzi, dar aici mai ține numai de ea, dacă te va mai suporta sau nu.

| Rfc explică (pentru Diana008):

Mi a spus că dorește timp așa că îl voi oferi, chiar daca e foarte dar foarte greu. Am timp in perioada asta să mă axez pe mine, să mă dezvolt și să mă fac o persoana mai buna. Sper ca totul va fi bine