| Flavian06 a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu mică dilema ca sa o pot numi asa.Este vorba mai exact despre prietena mea.De la un timp refuza in a ma mai satisface oral in timp ce vrem sa facem dragoste.Problema nu ar fi ca poate unii ați spune ca poate eu nu am satisfacut-o oral gen.Nu dimpotrivă chiar ii ofer sex oral in timp ce facem preludiul si chiar foarte mult dar ea pe mine nu prea si cam este ceva timp.Lamuriti-ma si pe mine sau faceti-ma sa înțeleg care ar fi problema?! Multumesc!

10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

S-ar putea să nu mai vrea să facă acest lucru, să îl considere murdar. Nu te gândi că a făcut acest lucru cu drag! S-a simțit obligată, ca să nu te supere. Dar, s-a săturat. Ar fi timpul să renunți la acest obicei, inclusiv poartă o discuție cu prietena ta dacă mai dorește să îi faci sex oral. S-ar putea să accepte să îi faci sex oral doar ca să nu te superi de tot.
Sunt fete neprostituate, care acceptă sex oral reciproc.
Dar, sunt și fete, doar cuvintele "sex oral" le provoacă scârbă. Se pare că prietena ta e din categoria a doua.
Sfatul meu este să aveți o discuție serioasă pe tema sexului oral, iar dacă ți la această relație, acceptă orice îți va propune și cere prietena.
Dragostea cu drag se face, nu cu forța!

| Flavian06 explică (pentru romeo78):

Într-adevăr ai dreptate.Niciodata nu s-a pus problema de asta gen dragoste cu forța, clar nu.Iar cu treaba de a-i oferi eu din partea mea sex oral ea vrea si își dorește cu nerăbdare chestia asta de la mine, o simt si o văd cat de mult vrea acest lucru si bine-nțeles ca da semne foarte vizibile ca vrea sa ii fac lucrul asta.Deci?!

| romeo78 a răspuns (pentru Flavian06):

Încearcă să faci o pauză, dar nici prietenei tale nu îi mai face sex oral. Nu e vorba de a te răzbuna, este vorba de o pauză. Dacă, prietena ta a obosit, atunci și tu oprește-te! Luați amândoi o pauză, căci după aceea pasiunea va fi mai fierbinte!
Știi, a intervenit rutina, plictiseala de a face același lucru.
Încercați poziții noi, sunt pe YouTube, internet exemplificări, filme.
Rutina e moartea relației!

| Flavian06 explică (pentru romeo78):

Am inteles! Sincer si eu tot la asta m-am gandit cum ai spus si tu sa nu-i mai fac nici eu...O sa tin minte ce mi-ai spus.Multumesc!

| romeo78 a răspuns (pentru Flavian06):

Da, dar, repet discuți cu prietena ta despre faptul că este bine să luaţi o pauză de la acest obicei, de a vă face sex oral. Altfel, va părea că te răzbuni, că nu îți mai face sex oral.
Discută, găsiți noi poziții, fiți inventivi!
Sănătate și fericire!

| Flavian06 explică (pentru romeo78):

Am inteles! Multumim la fel!

| Violleta2022 a răspuns:

Motivul ar putea fi igiena locala!
Poate ar trebui sa te speli foarte-foarte bine, cu apa calda si sapun, taman inainte de a incepe partida.

| Flavian06 explică (pentru Violleta2022):

Nici nu se pune problema de asa ceva.Eu sunt un baiat foarte curat si stau foarte mult in dus si de multe ori intra si prietena mea peste mine sa facem dus împreuna.Chiar nu se pune la îndoiala asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavian06):

Atunci trebuie discutat cu ea de ce refuza...trebuie sa existe un motiv.
Atata vreme cat tu oferi, ar fi corect ca si ea sa ofere... dar probabil ceva o deranjeaza si trebuei sa discuti cu ea.

| Flavian06 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles! Pai la asta m-am gandit si eu sa discut cu ea.Multumesc!