| anonim11xx a întrebat:

Scuze pentru categorie dar e urgent ...nu am fost la strand pana acum niciodata...cum se procedeaza? cum merg imbracat? care-i treaba cu dusul acolo? cu vestiarul? Imi iau lenjerie pe sub short ..plec imbracat cu shortul de acasa? Plss ajutor!

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Te imbraci in haine obisnuite iar separat intr-un rucsac îți pui shortul, apa, mancare, protecție solara, slapi sau ce crezi ca mai ai nevoie. Te schimbi când ajungi acolo, la vestiar, iar înainte si după ce intri in apa faci dus.
Ca sa nu primești ceva infecție când ajungi acasă faci o baie. Have fun!winking

| anonim11xx explică (pentru justanotheruser99):

Si dusul il fac dupa ce imi iau shortul in vestiar?

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, dusul il faci chiar înainte sa intri in bazin, nu are nimic daca te uzi pentru ca oricum intri in apa laughing Acum eu nu stiu la ce strand te duci dar de obicei sunt dusuri si in vestiar dar si afara chiar langa bazin, deci nu are rost sa faci dus in vestiar. Alea le folosesti cand pleci. Am uitat sa îți zic ca e nevoie sa îți duci 2 prosoape cu tine happy o sa ai nevoie după ce faci dus, înainte sa te schimbi in hainele de mers acasă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ultim sfat ar fi ăsta: Când faci duș nu fixa apa pe cald (dacă apa poate fi reglată), pune-o la temeratura camerei, deoarece atunci când intri în piscină s-ar putea să-ți pară rece apa. Crede-mă, mi-a luat ceva până m-am prins de fază.