| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

"Sexul trebuie sa fie desavarsirea iubirii absolute preexistente." Ce părere aveți?

25 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu sunt de acord cu plato în mare parte timpului și el știe asta.
Aici e o urma de adevăr din punctul meu de vedere, dar doar pentru mine personal. Nu mi place ideea sa o fac cu tipi pentru care nu simt nimic și care știu ca nu simt nimic pentru mine. Atât. Nu simt plăcere doar din sex cu o persoana cu care nu am o conexiune speciala.
Dar ce fac alții e fix problema lor și nu ii pot judeca aprig daca fac sex din plăcere și au prieteni U beneficii dacă au curajul sa si asume asta și își asuma o relație în care nu cred prin minciuni

| Arrakis a răspuns (pentru whatevernvm):

Plato e femeie, ori mangina, ori soy boy, you name it.

Dar poti sa te gandesti la ceva mai delicat - cazul partenerilor care se insala. X il insala pe Y cu Z pentru ca-l iubeste mai mult pe Z neaparat? Pentru ca stim ca nu stau treburile asa simplu. Motivele de inselat sunt variate.

Adica conexiunea de care zici tu - nu trebuie sa fie iubire desavarsita sau macar ceva rational, ci doar o banala atractie / infatuare. Departe de a fi iubire pura. Sex fara iubire mai exista, dar invers nu, de aceea exista cazurile de inselat in primul rand din partea barbatilor, iar din cauza femeilor de regula e din cauza banilor care tin aprinsa flacara iubirii, dar in cazuri exceptionale si din cauza endoryusului prea mic. happy

| RAY a răspuns:

Acel trebuie nu-mi place, nimic nu trebuie, fiecare vede acel trebuie diferit, ne judecam intre noi dar suntem ipocriti cu toti, suntem buni doar de judecat cu toti, zici ca suntem dumnezei fiecare judeca pe cine poate dar cand e judecat zici ca este o butelie in pragul exploziei

https://www.youtube.com/watch?v=NL8gj-4m5t4

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru RAY):

Asta mi-a zis Plato într-un mesaj, pe lângă multe alte jigniri.

| RAY a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Fiecare cu convingerile lui,credintele lui, eu mam scarbit de cearta,nu vreau sa fiu pe placul altora nu traiesc pentru asta dar consider ca trebuie sa ascultam de toti si filtram totul prin ratiune,sexul e una,iubirea e altceva, cand iubesti nu faci sex si dragoste e asta e altceva, ceea ce ce cred eu sau x nu conteaza, conteaza ce e ratiobal, logic, iar logic sexul nu inseamna dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt oarecum de acord cu Plato Dar nu atât de extremist.

tipul cu care faci sex, trebuie sa te iubeasca intr-un fel sau altul. Dacã nu in ochii mei esti doar un vagin spart/nimic mai mult. Mai rau ca o prostituata, macar alea fac sex pe bani.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru anonim_4396):

E mai bine să faci sex pentru bani decât pentru propria plăcere? laughing laughing

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru anonim_4396):

Tu ești din categoria care are impresia că femeia există doar pentru a-și satisface bărbatul și ea nu simte niciodată nevoia de a face sex pur și simplu? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Tocmai ca nu existã doar pentru a-si satisface barbatul ci trebuie sa fie iubita de barbat.

Nu ma intereseaza daca faci sex pentru placere, Oricum dupã cum o zici pari doar o feminista inraitã(ca daca Barbatii pot face sex pur si simplu, ce femeile nu pot? laughing) penibil argument.
Nu ma nici o problema, dar nu as putea avea relatie cu astfel de femeie, imi e scarba când ma gândesc cum a putut s-o faca cu cineva doar pentru purã placere. Imi e scarba si daca a avut mai mult de 4-5 parteneri sexuali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul e ca o înghețată. Pura plăcere. Distractie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce eronat?
Depinde cine iti da inghetata

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca o înghețată data de un prieten e mai gustoasa decât cea data de un străin?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca o înghețată data de un prieten e mai gustoasa decât cea data de un străin?

Da, conteaza mult conexiunea emotionala

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat "mai gustoasa" dar are alta aromã. Plus e mai sanatos sa ai cateva preferate si sa le incerci doar pe alea, nu sa incerci din toate pentru ca ar fi problematic pentru "sanatate" tah.

Cam dah, prima a fost cea "mai gustoasa si desavarsita", eu tin minte sa-mi fi placut cel mai mult prima datã când am mâncat inghetata,, nu ultima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Spuse virginul happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,spuse cel pasionat de psihologie

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am câteva preferate...dar îmi place sa experimentez unele noi laughing Mereu au aroma aia exotica.Si mereu e mai plăcut.
Eu nu țin minte când am mancat prima data înghețată.

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe moment pare amuzant, dar nu e nimic matur in asta. Si mai am presimtirea ca ar fi patetic intr-un viitor indepartat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e amuzant, e plăcut.
Patetic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti e urât ca as avea o parere naspa despre tine?
Eu sunt cel care aproape mi-a dat lacrimile când ai zis ca iti e scarba de sensibili.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

As plânge.
Soluția e simpla, nu? Nu mai fi sensibil.

| Arrakis a răspuns:

Nu, dar a zis-o o femeie cumva?

| inflicted a răspuns:

Sexul e ceva natural, nu trebuie sa vina cu conditii penibile.

| Marbella188 a răspuns:

Sexul vine de la sine si nu, nu trebuie!