| anonim_4396 a întrebat:

SFATURI VA ROG! cea mai buna prietena a mea este cu un baiat de 5 luni.
la inceputul relatiei a fost la el in zona, i-a cunoscut prietenii si unu din ei a cam pus ochii pe ea.
fiind acolo baietii "ca-ntre prieteni", altul i`a dat nr.si idu`acelui baiat.
pe mess au vorbit putin, dar i-a dat ignore, dar au vorbit si prin smsuri si el i-a zis sa aiba grija cu cine isi petrece timpul si sa aiba grija de ea.
dupa cateva zile prietenul ei s-a dus cu acei "prieteni oh go on intr-un local, iar acel prieten i-a spus ca daca ea nu vrea sa fie amica cu el, o sa o prinda si o sa o violeze. straight face
Baiatul respectiv sta vizavi de prietenul ei si s-ar putea intalni cu ea oricand.
Intrebarile ar fi:
1.cum sa reactioneze cand/daca o sa-l vada pe ala?
2.cum ar putea sa scape de ala?
3.ar trebui sa se desparta de prieten din cauza acelui baiat? straight face FUNDA + voturi

Răspuns Câştigător
| Kitty77 a răspuns:

Pai... parerea mea este ca nu ar trebui sa se desparta de el. Daca intr-adevar tine el la ea o s-o apere. De el nu prea ar scapa decat daca iar trage cineva o bataie zdravana si sa-i zica sa stea departe de ea.Atunci sar potoli. Sper ca te-am ajutat. fundita?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa sune la politie! si nu, sa nu se desparta de acel baiat. dar sa incerce sa nu mai treaca pe la prietenul ei. sa treaca cat mai putin. ii urez succes!