| RazvanRazviii a întrebat:

Va scriu in numele unei prietene. Ea sta cu un baiat de aproape 5 luni de zile. In trecut ea a avut o relatie.(prima ei iubire). Acesta a plecat in urma cu ceva timp peste granita iar acum revine in Romania. A vorbit cu Andreea (amica mea) si i-a spus ca va veni in tara, ca vrea sa o vada si ca sa faca cumva sa scape de prietenul ei. Asta da de inteles ca ar vrea din nou o relatie cu ea. Andreea este nelamurita deoarece are de ales intre prima iubire si persoana pe care o iubeste acum. Mi-a recunoscut ca mai are sentimente fata de fostul prieten. (mi se pare si normal). Ea mi-a cerut sfatul si recunosc ca nici eu nu am stiut ce sa ii spun. de aceea am apelat la voi. Vreau si parerea voastra astfel in cat sa o ajut pe Andreea. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Burlacu006 a răspuns:

Sa faca ce crede ea mai binewinking asa ar fi si corect.de exemplu daca ea il iubeste mai mult pe fostul iubit si sta cu asta care e acum doar casa nul raneasca nu are rost big grin deci cum am zis sa faca cum crede ea ca e mai bine

| RazvanRazviii explică (pentru Burlacu006):

Ideea e. ca nu e decisa. pentru ca si cu prietenul ei actual... este o dragoste. cu nabadai ca sa zic asa (de fiecaredata cand se cearta. si asta se intampla mai mereu pentru ca tipu e gelos. andreea vine la mine si imi povesteste si etc.) Probabil daca relatia actuala ar merge ft ft bine nu i-ar fi chiar asa de greu sa aleaga...
Oricum multumesc de ajutor!

| MYA01 a răspuns:

Poii eu cred ca nu trebuie sa se desparta de prietenul ei doarece acesta va suferi mult inteleg ca si cel care a venit in Romania inca o mai iubeste dar eu cred ca nu ar trebui sa se desparta poate baiatul va pleca din nou peste granita si se vor desparti din nou! ..parerea mea este sa nu se desparta sper sa-ti fie de folos succes

| RazvanRazviii explică:

Ideea e. ca nu e decisa. pentru ca si cu prietenul ei actual... este o dragoste. cu nabadai ca sa zic asa (de fiecaredata cand se cearta. si asta se intampla mai mereu pentru ca tipu e gelos. andreea vine la mine si imi povesteste si etc.) Probabil daca relatia actuala ar merge ft ft bine nu i-ar fi chiar asa de greu sa aleaga...
Oricum multumesc de ajutor!