| anonim_4396 a întrebat:

. stau cu un baiat de ceva timp si el vrea sa imi incep viata sexuala cu el,, dar am o oarecare frica pentru ca nu stiu nimic.am doar 15 ani. ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| nutzu' a răspuns:

Eu ca baiat iti zic sa nu ti-o incepi...nu ca ar fi din cauza varstei...nu asta este problema...multi o incep la varsta asta... dar sa stii ca trebuie sa ti-o incepi cu cineva pe care iubesti cu adevarat...si din ce spusasi tu,, stau",,, el vrea" nu prea pare iubire adevarata...

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa-ti incepi viata sexuala cu el, dar peste aproximativ 3 ani. Pana la 17 ani jumatate-18, colul tau uterin nu este maturizat si inceperea vietii sexuale inseamna un risc foarte mare de cancer de col uterin.
In plus, gandeste-te ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca trebuie mereu sa iei in considerare o posibila sarcina. Inceperea vietii sexuale inseamna obligatoriu vizite regulate la ginecolog, iar minorele au voie doar insotite de un parinte sau un tutore.
Eu cred ca frica se datoreaza faptului ca trupul tau stie ca inca e prea devreme si nici nu se pune problema normalitatii unei relatii sexuale la varsta asta, asa ca el iti semnaleaza ca nu e in regula ce ai de gand sa faci.

| monyk a răspuns:

Eu zic ca ai destul timp, nu te grabi si nu lua o decizie pripita, bafta.

nony
| nony a răspuns:

Eu iti propun altceva. Zii asa : Dá-te draq pedofilule. poti sa iti incepi viata sexualá cu vacá vecinului.

| CevaNormal a răspuns:

Ai sa vezi ca sfaturile celora care iti vor binele o sa coincida majoritatea, evident ca e inca devreme pentru relatii sexuale, chiar daca esti bine dezvoltata fizic, mai asteptati, dar evident ca de acum depinde de tine

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Să mai aştepti. La 15 ani nu eşti pregătită nici fizic nici psihic pentru a avea o viaţă sexuală activă. Mai aşteaptă vreo 2 ani jumate-3.

| SweetCandy a răspuns:

Eu zic sa mai stai cel putin un anstraight face

| Linda a răspuns:

Mai asteapta. Inca n-au intrat zilele in sac. Poate te vei maturiza, vei intalni si alti baieti, parerea mea nu te lega la cap asa de repede. De ce sa incepi stresuri cu sarcina, boli, despartiri. Bucura-te de sentimente deocamdata.

| Crs a răspuns:

Dupa modul in care ai formulat intrebarea se observa faptul ca "el vrea" nu si tu sa iti incepi viata sexuala... nu o fa inca. mai asteapta sa vezi daca e cel potrivitwinking

| ATB a răspuns:

Depinde cati ani are. dar uite ce iti zic. nu conteaza foarte mult varsta desi mai ai sa te dezvolti 1 an pe putin. Nu ar fi asta problema, ci aceasta: te merita? sau doar se poarta frumos doar ca sa faca sex cu tine. Poate face asta si apoi sa te lase balta. Incearca-i iubirea fa-l sa te astepte un timp. 6 luni-1 an. ca dupa isi pierde rabdarea. oricum mai ai de crescut. AA si nimeni nu stie nimic prima data si totusi aproape toata lumea face dragoste sau sex in toate colturile lumii. Experienta se castiga in timp. si incearca sa ai initiativa si sa creezi o atmosfera placuta nu de inhibare daca o sa faci ceva cu tipu daca nu cand vei fi pregatita, altfel toti veti sta cu gandu la cat de rau a fost in loc sa simtiti placerea din timpul actului, Sa fi iubita

| Marry:X a răspuns:

Eu zic sa te duci si sa iti pui streanjul de gat:O. Scuze, dar m-am enervathappy. Si eu am aceeasi varsta si nici macar nu am avut prieten, iar pe voi deja va mananca:Osad. Lol doamne. Sper sa vina apocalipsa cat de curand:O:O:o. Scuze pentru iesirea nervoasa:*. Pa pa

| AndreeA_4571 a răspuns:

Nu o inepe ca ai abia 15 ani si risti mult deoarece organismul tau nu este destul de dezvoltat pentru asta.

| zanabuna a răspuns:

Esti ink mica pentru a. ti incepe viata sexuala...cred ca nu iti iubesti partenerul ...mai asteapta sa treaca timpul... daca te iubeste o sa te astepte pana esti tu pregatita... daca nu.inseamna ca nu a fost pentru tine. dar daca stii 1005 ca il iubesti.atunci fa ce iti dicteaza inima.

| night_crawler a răspuns:

Doar tu poti sa iei aceasta decizie...ai grija sa nu faci ceva pentru care sa regreti mai tarziu...succeshappy

| anonim_2791 a răspuns:

Eu zic ca poti sa mai astepti unpic sa nu te grabesti ca ai timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa cea ce simti. Daca esti pregatita fa-o daca nu, nu si gata ce atita filozofie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde stai? (stau cu un baiat ), forma corecta, sunt prietena cu un baiat, viata sexuala la 15 ani este acceptabila ca varsta, poti sa incepi, atentie mare la bolile sexuale, prezervativ, poti ramane si din prima zi de contact, alege-ti bine partenerul pentru ca majoritatea incep si pleaca, spune-i baiatului sa aiba grije ca poti ramane insarcinata, cumpara tu prezervativ, maturizeaza-te psihic, este un inceput pentru o sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum cred ca intrebarea este doar sa vezi ce mai spunem noi, cred ca decizia ai luat-o deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai rabdare.si sa inveti.sa te documentezi despre actul sexual, metode de contraceptie, responsabilitate, si despre dragoste, iubire si respect.si cand vei simti ca iubesti sa-ti oferi cinstea ta de fata adica fecioria, unui baiat care te merita pe care sa-l iubesti si care sa te respecte.si care probabil, o sa te ia si de sotie. fecioria pentru mine este pura ca rochia de mireasa si patul de nunta.si ca dragostea dintre doi oameni care este curata.AM SPUS CURATA.nu murdarita de minciuna si tradare pana cade fata la pat.asta este sfatul meu.la 15 ani te indragostesti de primul venit. dar nu trebuie sa fie si primul servit.sexul nu e putin lucru facut la timpul lui si cu cine crezi ca trebuie.mai ales ca esti fecioara. iar barbatul cu care te culci prima data il tii minte toata viata. e bine sa fie sotul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu te-asi forta sa faci dragoste cu mine la 15 ani( eu am 18 apropo), de fapt ti-asi spune sa nu te grabesti. Mai bine mai astepti ca esti prea tanara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, te-ai gandit cu adevarat ce inseamna sa-ti incepi viata sexuala atat de devreme?
poate e modern acum dar sa stii cas nu e doar un joc.gandeste-te bine

| andey4 a răspuns:

Daca te simti pregatita sa incepi... poti incepe, dar eu te-as sfatui sa mai astepti 1 an 2...