| pantofipantofi a întrebat:

Sunt 2 saptamani de cand m-a parasit! de azi cred ca iese cu alta! mi se sfasaie inima de durere! oare sa il sun sa ii spun ce simt pentru el? cu riscul ca ma va injura? sau nu ii va pasa

9 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca el te-a parasit nu mai are rost sa-l suni si nici sa-i mai dai vreun mesaj sau vreun semn de viata...trebuie sa ai si tu demnitatea ta iar daca il suni nu vei face altceva decat sa te injosesti in fata lui si sunt sigura ca asta ii va da satisfactie...incearca sa treci peste, stiu ca nu e usor dar vei reusi, baieti sunt destui. nu plange pentru unul care nu te merita!

| Just a kid a răspuns:

Nul suna, bine depinde si de cat a durat relatia voastra. daca a fost de durata si au fost sentimente eu zic ca isi va da seama ca pe tine te vrea nu pe alta, dar repet DACA AU FOST SENTIMENTE.se va intoarce el, daca nu au fost atunci nu se va intoarce iar daca il suni risti sa fie si mai rau.deci nul suna.indiferenta doare cel mai tare...winking

| roxx_5565 a răspuns:

Pai. poate tine la tine si cu fata aia se intalneste doar ca sa te uite
sunt in aceeasi chestiecryingsad

priveste`l atenta si cand gasesti mom potrivit spune`i ca inca tii la el...love struck

papa!

| lally_9496 a răspuns:

Buna angelutza stiu ca esti intr'o stare foarte grea si totul in jurul tau e pustiu si totul ce vezi tise pare a fii numai oamenii mincinosi.angelutza tu sti mai bine ca noi mai bine ca nimeni cat timp ai stat cu el iar sti cum e el, poate nu merita sa ii spui cea ce simti poate nu merita nimic o lacrima dea ta.si asa cum am mai citit din raspunsuri cum sa zis ca poate a iesit sa te uite pe tine.nu exista asa ceva daca te iubea nu te parasea si nu mergea sa te uite cu alta.eu am fost inselata cum o saptamana l-am iertat dar st costienta ca nu ma iubestesaddar o sansa meritam toti iubita.ai grija de tine

| maddalina a răspuns:

Daca spui ca el te-a parasit nu cred ca mai are rost sa il suni. Dar daca despartirea s-a produs de comun acord sau tu ai gresit cu ceva atunci ar trebui sa il suni dar sa nu te lasi calcata in picioare.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate spui, el si-a cam batut joc de tine. A fost cat a fost cu tine, apoi s-a plictisit si probabil si-a gasit pe alta chiar atunci. Acum, iti este teama sa nu-ti zica adevarul(pe care il banuiesti) in fata.
Bine, se pot face mii de interpretari: vrea sa te faca geloasa, inca tine la tine, fata aceea e verisoara sa, o simpla amica etc. Vezi, spune tu, cea mai buna solutie n-ar fi sa vorbesti cu el? Nu neaparat sa-i spui ca il placi si doresti sa reluati relatia(pare genul de persoana care va rade de tine). Il chemi la un suc, il intrebi cum mai sta cu "dragostea" etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce cauza v-ati despartit, si eu am avut o relatie de 11luni cu cineva si ne-am despartit si dupa doua saptamani avea pe alta si nu il mai interesa de persoana mea de-si trecusem amandoi prin multe, il cautam ma injura la tel ba nu imi raspundea si pe urma imi dadea msj cu lasa-ma in pace.am suferit dupa el cateva luni bune a trecut un an in care imi faceam cate un iubit asa la misto mai mult sa imi bat joc de ei pentru ca nu vroiam sa mai aud de relati, dar acum iubesc din nou si sper sa nu mai trec prin ceam trecut, parerea mea e, suna-l sau dai un msj daca nu iti raspunde incearca sa treci peste si cautati altu ca e pamantu plin de baieti. te pup si ai grija de tine.

| PissyX a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuu! Nu il suna pentru nimic in lume. Daca el te-a lasat ...si chiar daca il lasa-i tu, nu mai are rost sa ii spui ce simti. Pentru ca nu va merita efortul... Iti spun din experientza angelutza, invata sa te apreciezi, sigur meritzi ceva mai bun, ceva ce e pentru tine. Bafta si sper sa treci cu bine peste asta.Eu te sustzin si iti sunt alaturi :*

| alex18_3754 a răspuns:

Pai depinde cat timp ati fost impreuna. daca relatie a fost de durata.ar merita sa incerci. dar daca a fost putin timp 2 3 saptamana sau chiar o luna nu prea...