| anonim_4396 a întrebat:

Tot aud tipi care spun ca le-au facut pe iubitele lor sa-si dea drumu de 5-10 ori.
Si ma gandesc un pic logic, cum e posibil? Femeile sunt roboti? Adica pana la urma isi dau drumul, consuma substante...
Este un mit? Si mai vad si pe tot felul de articole in care ''expertii'' spun ca femeile au multiple orgasme in care isi da drumul de n ori.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acei barbati reprezinta maxim 20% dintre masculi, cu restul fac o familie, imita un orgasm, stau pentru bani cu el, sa aiba si ea un asa zis fraier, prost si un copil, nu uita ca ele zboara din floare in floare

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar unele femei in numar destul de mic, reusesc sa atinga satisfactia suprema oferita de orgasm. Si dintre acestea, la randul lor foarte putine ajung in situatia de a avea orgasme multiple, care se succed... ''in cascada''. Asa ca este cazul sa NU ii bagi in seama pe cei care pur si simplu fabuleaza pe aceasta tema. Sanatate!

| Catrice a răspuns:

Era una de ajunsese la spital ca avea orgasm la fiecare 5 minute cam așa.

| ywar a răspuns:

Nu e o poveste, este un adevar: femeia are orgasme multiple. Barbatul poate avea un singur orgasm, apoi pauza si apoi altul.
Partenera mea are orgasme multiple si imi place la nebunie asta, deci nu-i mit.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Pai oke poate sa aiba dar tu te bucuri pentru ea, dar ea se gandeste la tine? Adica inteleg ca multi barbati se bucura psihic ca o satisface pe partenera in timp ce ei nu sunt pe deplin satisfacuti

| Dintrebare a răspuns:

99.99% dintre acesti tipi mint.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! Am citit și comentariile. Uite, îți raspunde o fată cu experiență sexuală suficientă.
În primul rând, femeile în majoritatea cazurilor mimează orgasmul, chiar și eu am făcut asta de multe ori, chiar si contracțiile alea vaginsle, încordatul corpului, tremuratul picioarelor, înroșitul feței, respiratul rapid, toate pot fi controlate, iar femeile se pricep bine la asta. Foarte puține femei au orgasm cu adevărat în timpul contactului sexual cu un bărbat, majoritatea ne autosatisfacem pentru a avea orgasm.
Orgasmul multiplu există, dar extreeeem de rar. Chiar și un singur orgasm există extrem de rar, apoi cel multiplu?
De ce mimăm? Ne dăm seama că prestația voastră in pat e jalnică si pentru ca va placem sau va iubim vrem sa va facem să vă simțiți mai bine, sa vă credeți performanți. Faptul că tu, ca bsrbat, nu poți să-ți satisfaci femeia te termina psihic, ăsta e rolul nostru ca femei, să vă întărim psihicul. Alteori mimsm pentru că vrem ca ascul sexual să se termine mai rapid. Voi oricum aveți orgasm mult mai rapid decât noi, iar dacă o femeie are orgasm la 30 de secunde, minte, 100% minte, nu va recunoaște asta niciodată, dar ea stie adevărul.

| anonim_4396 explică (pentru nuivoiesăspun):

Interesant spus, ma bucur ca o fata si-a spus parerea.
Dar uite eu vad altfel sexul, eu vad si imi doresc cu viitoarea mea partenera sa fie o placere reciproca fara minciuni. Eu recunosc ca sunt praf, dar sti care e faza? Nu doar barbatul poate sa fie partea activa, si femeia va trebuii sa se miste la un moment dat happy asa ca putem zice si chestii la care femeile nu se pricep si din punctul asta de vedere.
Oricum ma bucur ca m-ai lamurit, chiar ma ajuta asta.
Dar din punctul meu de vedere, nu as vedea sa fie asta scopul, doar femeia sa fie satisfacuta, ci ambii parteneri, consider ca sexul e mai mult de atat. spun asta pentru ca, numai asta aud, '' ca barbatul este dator sa-i provoace orgasm femeii...'' i-am tras-o grav'' ''am tinut-o o ora in sex'' etc
Acum realizez ce importanta este discutia intr-o relatie.

| nuivoiesăspun a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi care-i chestia? Bărbații și femeile văd sexul foarte diferit. Pentru voi finalizarea actului cu orgasm e un act reușit, pentru noi e mult mai important actul în sine, energia, emoțiile, alingerile, dacă orgasmul e real dau mimat, n-are nicio relevanță pentru noi, nu ne frustrează. Nu ne doare nimic dacă n-avem un orgasm, nu se întâmpla nimic, ne descurcăm foarre bine singure, în intimitatea noastră. Va placem, vă iubim, sexul e doar aprofundarea conexiunii dintre noi, n-are legatură cu orgasmul. Da, vă oferim vouă asta, pentru că anatomua vostră e facută să ejaculați pe bune, noi mimăm ca să vă întărim psihicul. Sunt multe femei care n-au avut orgasm niciodată cu vreun bărbat și asta nu le-a împiedicat să aibă o viață fericită împreună. La femei sexul ne este despre orgasm, este despre intimitatea, conexiune, unirea într-unul.

| anonim_4396 explică (pentru nuivoiesăspun):

Https://www.tpu.ro/......ta-sau-de/

Uite ce spune o tipa ca a avut 10 orgasme intr-o noapte. Eu personal nu cred, nu stiu dar i-am trimis cateva comentari sa vad ce raspunde

| nuivoiesăspun a răspuns:

Deci, tipii ăia nu mințeau, ci doar au zis mai departe minciuna pe care le-a zis-o partenera. Totul pleacă de la noi laughing) unii mint ca să pară interesanți, dar restul zic si ei mai departe ce s-a întâmplat. Dacă nu ai experiență e foarte greu sa-ți dai seama când un orgasm este mimat și când e pe bune, acum depinde și
câ de bine știe ea să-și controleze corpul.
Deci, succes, baieți, prindeți-vă femeile când mint. Dacă vă uitați la filme porno și le vedeți pe alea ce fac acolo, nici aia nu-i reala, squirt nici singure nu ne putem produce, apoi să faceți voi asta. Dacă ați avut cu vreuna, vă anunț cu dezamsgire să aia era doar urină laughing))