| Ellisss a întrebat:

Vă rog să citiți ce mi s-a întâmplat la întâlnire... Fata care a venit la mine și cu care urma să mă iubesc a zis că îi este frică de mine, a sunat un taxi și când am ieșit din baie deja plecase... Sunt nedumerit: Din moment ce nu sunt urât, arăt ok dpdv fizic, am 1.90m, 90 de kilograme, păr scurt, brunet, ten închis și ochi albaștri, deci nu e asta problema cum că aș fi un tip dizgrațios, având în vedere că alte fete mă apreciază pentru felul cum mă comport. Fata respectivă este mai mare decât mine cu 5 ani și am cunoscut-o pe internet unde am flirtat 3 săptămâni până ne-am întâlnit la mine acasă. Am așteptat-o cu mâncare, șampanie (eu fiind un romantic desăvârșit), am zis să-i fac fetei o impresie bună despre mine. După ce a plecat, am încercat să o apelez dar nu a vrut să-mi răspundă, nu știu de ce. După câteva ore, m-a sunat sora ei și mi-a zis că ea a plecat pentru că am emoționat-o deoarece i-am adus aminte de fostul ei soț care a murit acum 4 ani într-un accident de mașină. Când i0am zis surorii ei ce legătură are fostul ei soț și cu situația mea, mi-a spus că tot la fel la cunoscut și pe el, că exact așa s-a întâmplat la prima întâlnire cu el care, din păcate a decedat. Când i-am spus să mi-o dea la telefon pe ea, sora asta a ei mi-a spus că nu vrea să deschidă ușa și că plânge. De ieri, nu ne-am mai sunat. Oare e vrăjeală sau este posibil să fie adevărat? Mă tem să nu-mi facă scenarii ca să se scuze de ce a plecat, dat fiind faptul că mi-a spus atunci când am vrut să o sărut pe umăr că ei îi este frică de mine. De ce i-ar spune o femeie că îi este frică, unui bărbat normal, ok? Nu înțeleg: Nu i-am zis/făcut nici un gest, nimic. De ce când am vrut să o sărut a tresărit și mi-a spus că nu vrea, că îi este frică de mine?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Langa aia nu va trai niciun barbat, aia e sigur. A vazut ca nu e in stare sa te faca barbat langa ea si s-a retras in refugiu

| mihai69 a răspuns:

Posibil să fi avut un șoc. Dacă ai răbdare și nervi de oțel, poți să mai încerci. Caută pe viitor să te porți ceva mai detașat, mai puțin „romantic". Cel puțin până iese din carapace. Roag-o pe sora ei să te ajute. Dacă nu merge, poate te combini cu ea - ai putea reuși...

| Freya1 a răspuns:

Adevarul e ca si daca este mai mare poate a constientizat ca sa grabit un pic.
Ati discutat 3 saptamani pe internet ca dupa sa o inviti direct la tine acasa femeia nu avea de unde sa stie ca esti un baiat ok sau vreun criminal in serie si nu s-a simtit in siguranta pe teritoriul tau asta in cel mai haotic caz iar in altul poate i-a fost frica ca ai doar intenti neserioase si nu s-a simtit pregatita doar pentru o aventura.
Indiferent daca a fost reala sau nu poveste apreciaza ca a incercat sa se scuze cumva asta inseamna deci ca te place cat de cat si ii pasa si vrea sa pastrati legatura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Numai la criminali in serie visati laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, e bine ca s-a gandit ca ar putea sa fie un criminal in serie DUPA ce a ajuns la el acasa laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Mai bine mai tarziu decat niciodata tongue

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori "mai tarziu" e prea tarziu big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ete fas. Negativista mai esti si tu. Si in ultima secunda daca afla ( atunci cand ii baga cutitul in ea ) tot e bine. Nu e ca moare fara sa stie ce tip de nebun e ala. Na.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

A, da. Din punct de vedere al cunostintelor da, se poate spune ca e satisfacuta fata. Dar ii poate dauna foarte grav sanatatii. Stii aia cu "rani incompatibile cu viata" happy

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis in cel mai rau caz sti ce putea fi in capul ei atunci sau cum sa manifestat el ca aici ne poate spune orce

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Eh, ce sa le fac eu. Mai citisem acum cativa ani de o casa in Roma in care au fost violate 60 de fete cu varsta intre 15-21 de ani. Toate luate de pe Facebook. Asa e cand te duci la unu pe care nu il cunosti. Te mananca, te scarpini. Sau te scarpina altul. Depinde. Nescarpinate nu raman.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia acum am vazut cine a scris pai la ce fantezii sexuale si idei are nu-i de mirare ca a fugit fata

| sofisis a răspuns:

Ce putem stii noi ce e in capul ei? Oricat de dubioase ar parea unele situatii, poti avea socul sa fie reale. E posibil sa fii ramas cu ceva sechele, fie de la sot, fie a fost abuzata...cine naiba stie?
Oricum, las-o in pace. Nu o mai cauta ca nu are sens. E cu batai de cap inutile.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns:

Poate pentru o prima întâlnire a fost prea mult pentru ea și a fost copleșită, dar reacția ei mi se pare foarte dubioasă. Eu zic sa o lași mai moale, poate are ceva traume și probleme psihice.

| Elena9328 a răspuns:

E nebună. Nici eu nu vad logica. Daca ținea atât de mult la fostul ei soț, nu mai accepta sa vorbească cu tine. Sau îți spunea ție care e problema, nu o punea pe soră sa. Cred că este o minciună.
Cel mai bine da o naibii și caută ți o fata care sa te merite.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NEbuna de legat omule. ZI mersi ca ai scapat de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai citit dulã o asteptam cu o sampanie, ce vrei sã o cumperi? Deabea ai cunoscut-o asta faci dupa ce vã cunoasteti, prima intalnire...a plecat deoarece esti un disperat care vrea sa a vrut sã o impresioneze(impresie bunã)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nici o datã nu ii pregãtesti de mancare, mai bine faceai de mancare cu ea. Era si mult mai distractiv si in timpul acela te apropiai de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Ai ales greșit locul de întâlnire. Întotdeauna, cel mai bun loc, după tatonările pe FB, sunt locurile neutre, cum ar fi un restaurant, o plimbare prin oraș, etc.
Cel mai probabil i s-a părut deplasat gestul ei, de a veni la tine acasă de la prima întâlnire și nici n-a vrut ca tu s-o judeci greșit.
Lasă să mai treacă o zi două, apoi propune-i o ieșeală, de data asta la un restaurant.
Dacă se va lega ceva între voi, o să-ți povestească singură de ce a fugit așa în seara aia.
Baftă!

| DonGiani a răspuns:

Dacă chiar ți la ea, eu îți sugerez sa mai încerci poate ca este o fata de treaba, nu știu ce sa zic. Bafta în continuare happy

Răspuns utilizator avertizat
| Staicu_Ionut_1994 a răspuns:

Că la bărbați la bărbați sunt douo lucruri daca le sti ești ok găina bătrână și morcovel tinar fac zeama bună. toate fetele in ziua de astăzi se gândesc numai la sex și