| anonim22333333 a întrebat:

Va salut! Am vorbit cu o fata, care aparent, mi-a oferit sperante false, dar din alea naspa rau...Acum de vreo o saptamana, am o stare aiurea rau, pe care nu doresc sa o vada nimeni si imi iese oarecum, dar eu ma simt foarte rau(sufleteste) sa zic asa.Am zis ca poate o sa treaca, dar e tot mai rau, nu mai am chef de nimic, caut alte fete si nu gasesc pe nimeni care sa fie ca ea si asta imi agraveaza starea asta. Aveti idee ce as putea sa fac? Multumescc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| flynn01 a răspuns:

Salut! Stai liniștit toți trecem prin perioadele respective, mai devreme sau mai tarziu, încearcă să îți găsești niște activități, crede-mă nu e sfarșitul lumii, înseamnă că nu a fost pentru tine, o să găsești ceva mai bun, o să vezi, iar durerea asta pe care o ai, o să treacă cu timpul și după aceea o să vezi lucrurile din altă perspectivă, de ce să te consumi pentru cineva care nu te dorește? Trăiește bine, își duce viata liniștită, iar tu stai și te adancești în durere și depresie. TOTUL o să fie în regulă, Fă ACTIVITAȚI, ieși afară cu prietenii, manancă ce îți place, distreaza-te.

| anonim22333333 explică (pentru flynn01):

Ies afara cu prietenii, si dupa cand ajung acasa, sunt vai de mine... Daca pana maine nu mai este alt raspuns, iti dau funda, mersi!

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa ii povestesti lui Dum ezeu tot ce ai pe suflet, sa citesti Psalmii.Prima porunca, aceea de a- l pu e pe Dumnezeu Creatoruk pe primul loc in viata noastea e si orima noastra nevoie.Cand il lasam pe Dumnezeu sa fie prima noastra mangaiere El ne vindeca de toate ranile produse de oameni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"nu gasesc pe nimeni care sa fie ca ea"
Asta ar fi un lucru bun, nu? Doar nu mai vrei o tipa care doar se joaca cu tine.

Ca sa nu iti agravezi starea, nu mai cauta fete ca ea.
Cauta niste baieti de iesit la bere, sau fete care sa te scoata din filmul asta trist. Fete diferite.
Niciodata nu cauti acelasi tip de proasta, dupa ce se termina prost cu una.

| Crackman a răspuns:

Ai nevoie de putin timp

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Stiu prin ce treci! Asemena rani se vindeca in timp! Dar poate ai vrea sa vorbesti cu cineva care te intelege! Spune-mi, cum ti-a dat sperante false?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se întâmplă când pui botul la toate proastele. Crede-mă ca știu cum este, apoi peste câțiva ani te vei întâlni cu fata și sa constați nu numai ca s-a maturizat. Dar s-a și urâțit. laughing Am pățit sa o revăd pe una pe care am plăcut-o după 3 ani și am rămas șocat. Tatuaje, precing-uri, deja un copil după ea, - iși crește copilul singură. M-a șocat întâlnirea cu această făptură. Apoi te întrebi ce dracu ai văzut la ea în urma cu ani când ai plăcut această făptură.

| LostForForever a răspuns:

Ești mort

| anonim22333333 explică (pentru LostForForever):

Si tu viu, lasa asteahappy

| LostForForever a răspuns (pentru anonim22333333):

Tare viu sunt laughing))

| almondcake123 a răspuns:

Buna! În primul rând, încearcă să nu te demoralizezi, o să întâlnești persoana potrivită la momentul potrivit. Pentru a-ți distrage atenția poți face lucrurile care te fac fericit (iesi pe afara cu prietenii, citeste o carte buna, fa mai mult sport, petrece timp cu familia etc.). Pe ea nu am dreptul sa o judec pentru ca nu știu cum a vorbit cu tine sau poate a avut motivele ei. Da, e evident că a procedat greșit și dacă nu e atât de fraiera, sunt cert convinsa ca stie si ea lucrul asta. Daca a dat-o în nesimtire si bataie de joc, atunci e clar ca nu e tipul de persoana cu care vrei sa iti petreci timpul. Cat timp ati vorbit?

| anonim22333333 explică (pentru almondcake123):

Buna,cam o luna si ceva...