| jaqchirac a întrebat:

Vi se pare ciudat, ca un baiat de 17 ani, clasa a 11-a, sa creada ca si-a gasit deja jumatatea? intreb asta din punctul de vedere al fetelor, dar si opiniile baietilor sunt bine primite big grin. Tin foarte mult la fata cu care sunt acum si ea la fel, iar eu cred ca ea poate fii aleasa. Precizez ca ea e cea de a 2-a relatie pe care o am, sunt cu ea de o luna si ceva, ne intelegem de parca ne cunoastem de 2-3 ani. Precedenta mea relatie a durat 1 an si 8 luni, cu o tipa care si-a batut joc de mine. Acestea fiind spuse, astept opiniile voastre >big grin

Răspuns Câştigător
| AleFizzy a răspuns:

Sper sa ramai cu ea! Dar, depinde de ce ai zis la prima iubita, daca o iubesti de, nu stiu, de 1 000 000 de ori mai mult decat pe cealalta ar putea fi aleasa, dar bineinteles ca si ea trebuie sa te iubeasca la fel de mult.
P.S : Opinia unei fete happy
Sper ca te-a ajutat happy

| jaqchirac explică (pentru AleFizzy):

Da, o iubesc si ea ma iubeste si chiar mi-a demonstrat, adica nu zic acum doar de dragul lumii. Chiar ma iubeste si mi-a demonstrat.

| AleFizzy a răspuns (pentru jaqchirac):

Atunci ma bucur si sper sa ramai cu ea! Felicitari! happy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toti adolescentii cred pe la 17-19 ani ca si-au gasit jumatatea. Ar fi extrem de ciudat un baiat care sa nu creada asta la inceputul unei relatii la varsta asta.

| Vix999 a răspuns:

Exista persoane care spun ca au stiut din primele cateva minute ca se afla in prezenta viitorului sot/ viitoarei sotii. Deci totul este posibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 17 ani nu ca ai avea 14 si ai incepe "o iubesc asa de mult ea e totul pentru mine". Asta inseamna ca ai gasit persoana potrivita si sa speram ca ramai cu ea :-) dar nu stii niciodata, peste ani vei spune la fel cand vei fi cu o alta fata.

| AndyLavy a răspuns:

Eu cred ca poti afirma acest lucru abia spre sfarsitul vietii cand privesti inapoi si spui."da intr-adevar asta a fost jumatatea mea", stand si analizand toate relatii si experientele pe care le-ai avut.

| Raiiiisa a răspuns:

Tu crezi in ceea ce spui? Crezi ca ti-ai gasit jumatatea? Dupa o luna si ceva crezi ca poti cunoaste o persoana in asa fel incat sa spui ca aceasta va fi aleasa? Toate relatiile la inceput sunt de vis, pentru ca asa e la inceput, si gandeste-te ca nici daca stai o viata langa o persoana ajungi sa iti dai seama ca de fapt nu o cunosti, dar dupa o luna si ceva..Si mai gandeste-te ca poate apare o alta in cale, iar iubirea pentru acesta se va evapora, ce vei face.Pentru ca la varsta ta baietii vor sa cunoasca cat mai multe, se indragostesc repede, si le trece la fel de repede.Nu te grabi sa-i spui iubitei tale ca ea este aleasa, si sa nu fie asa pentru ca av ramane cu o mare dezamagire si nu cred ca vrei asta.Acum gandeste-te bine la ceea ce vrei sa faci:*

| jaqchirac explică (pentru Raiiiisa):

Da, m-am gandit la tot ceea ce ai specificat tu mai sus, si crede-ma, ca o cunosc foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| xanderblackx a răspuns:

Nu, din punct de vedere obiectiv, nu e deloc normal ca la 17 ani sa-ti fi gasit jumatatea. crede-ma pe cuvant, nici dupa cativa ani de relatie nu esti intr-adevar convins de lucrul asta. la voi este acel mister de inceput, va spuneti toate lucrurile, va "iubiti", sunteti dependenti unul de celalalt, dar in timp n-o sa mai fie deloc asa. ai sa vezi. mai relazeaza-te putin, calmeaza-te si foloseste-ti pentru cateva secunde si creierul. fi rational un moment. mai stam de vorba. numai bine

| darnme a răspuns:

Nu mi se pare ciudat, acum sa speram ca o sa va tina!

| alecsao a răspuns:

Bucurate de sentimente din plin. Daca e jumatatea ta o sa se vada in timp ..sunteti la inceput, cu timpul o sa vi se duca ceata din ochi si o sa incepeti sa vedeti anumite chestii care nu va plac abia atunci daca o sa stiti sa manevrati situatia sunteti unul pentru altul