| Papusik_4304 a întrebat:

Voi credeti in vise cu persoana iubita? dk relatia nu ar fi posibila din cauza celor din jur ce ati face? mentionez ca iubirea unuia e mai presus de orice:-( Fundita pentru cel mai mai bun rasp + votsad

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand daca se aude vreun zvon de la o persoana ca si cum ar fi un prieten sau ruda nu trebuie luata in seama in cine ai incredere e in pereche si tot de la ea iti dai seama daca iti trage teapa sau nu.

| Ririru a răspuns:

Fosta mea relatie a fost asa. Nu vroia nimeni sa fim impreuna. Pana la urma noi ne-am continuat relatia, iar ei s`au obisnuit cu gandul.

Daca il iubesc, nu renunt! happy

| IooMar a răspuns:

Daca iubesc o persoana cu adevarat si iubere este reciproca nu mi-ar mai pasa de cei din jur. Faci orice ca sa iti castigi iubreawinking

| CosminME a răspuns:

Atunci cand iubeste pe cineva faci orice ca sa fii cu el... parerea celo din jur nu e importanta, cei din jur o sa se obisnuiasca, probabil

| ela_9708 a răspuns:

Sinker eu krdbig grinchiar daca ne iubim sh stiu ca nu putem fi impreuna dintr-un motiv anume, eu stiu ca tine la mine sh chiar daca nu ne afisam in fata celor din jurul nostru. oricum eu krd ca o relatie ar trebui tinuta in secret o perioada, pana se vor obisnui sh ceilalti ca ideaa asta...oh go onsad

| creatza_7914 a răspuns:

Buna

eu sunt de parere ca nu depinde de vise de a fi cu cel pe care il iubesti ci de noi insine cum facem cum ne comportam ca sa obtinem acelasi sentiment din partea celuilat.
daca relatia nu ar fi posibila as fi prietena amica cu el.
si cu asta las cunoaste mult mai bine si as sti daca a meritat sa tin vreodata la el, si cei din jur mereu sunt plini de invidie nu toti dar majoritatea afiseaza o masca de bucurie ca vai ce fainva sta sau nu stiu ce si dupa la spate barfele ...deci cei din jur nu ar trebui sa te intereseze la urma urmei u stai cu el nu ei ...in primul rand incearca intai sai fi amica si pe parcurs vezi daca.se dezvolta anumite sentimente.
sper ca te-am ajutat...
o zi buna

| yoGabriela a răspuns:

Da, cred.Si daca relatia nu ar fi posibila as incerca sa vorbesc cu toti pe care ii deranjeaza si sa le explic. poti sa le zici si mai aspru cum ar fi:daca tineti la mine lasati-ma sa iubesc, daca tineti la mine lasati-ma sa fiu fericita, daca tineti la mine vedetiva de treaba, daca nu asta e.Mai zile cam asatongueoate ca fac o alegere gresita, dar de unde sa pot invata? Nu trebuie sa invat din greseli, stiti si voi cum e sa iubesti, lasati-ma sa-mi traiesc viatalaughing), si daca nu ar merge sa le bagi mintile in cap probabil ca as asculde relatiabig grin...stiu ca raspunsul e cam aiurea da... sper sa te ajute:*:*:X pup

| elena16 a răspuns:

Buna eu traiesc o asemena iubire de 3 ani si ai mei nu ma lasa cu el dar ne iubim si nu ne pasa de nimic :*

| deea_5980 a răspuns:

As lupta pana isi vor da seama cei din jur ca iubirea e mai presus d oricewinking

bafta:*