Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ati reactiona daca iubitul/iubita ar uita de ziua voastra? Eu am ramas fara cuvinte...

Răspuns Câştigător
| TheSmith a răspuns:

Daca tine la tine, trebuia sa se gandeasca ca este o zi foarte speciala, si te astepti sa vina cu o surpriza! dar cand el uita ca este ziua ta? ce sa mai spui? trist!( surprins cu serviciul...hm! pune-l la mai multe incercari sa nu fi fost surprins cu altceva)

39 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sincer, aş prefera nici să nu ştie.

http://www.tpu.ro/......oscuti-sa/

| IloveME a răspuns:

Doare,ti-o sp eu ca am trait-o pe propria piele!
Seara am vb de chestia si a doua zi o zi normala!
Sa-l ia naiba!

| mona a răspuns:

Se mai intampla sa uiti... oricum as fi foarte foarte suparata

| PredatoR a răspuns:

Hai ma ma lasi cu chestii din astea copilaresti, asta e cel mai important lucru pentru tine sa isi aminteasca de "ziua voastra" a? vai doamne... daca te inseala, minte etc. ce mai zici atunci, daca acum ramai fara cuvinte?

| SSophie a răspuns (pentru PredatoR):

Poate pentru tine nu este un lucru important si il consideri copilaresc, dar pentru mine este destul de important, am ramas fara cuvinte in situatia asta pentru ca era un simplu gest pe care nu ma asteptam sa-l uite.Cand o sa ma insele si o sa minta mai mult de atat nu numai ca o sa raman fara cuvinte, dar si el o sa se trezeasca fara mine. Apropo nu era ziua noastra ci ziua mea, pentru ca spre suprinderea mea stie cand ne-am cunoscut dar nu poate tine minte se pare cand e ziua mea.Pe viitor sa fii mai atent cand citesti!

| wolder a răspuns:

As realiza ca nu sunt importanta pentru el si mi-as da seama ca merita aceiasi importanta
nu mi s-a intamplat si sper sa nu se intample.
imi pare rau daca ai patit astasad
poate nu te merita.
si tu ai uitat de ziua lui?

| SSophie a răspuns (pentru wolder):

Nu niciodata nu am uitat de ziua lui in anii de relatie pe care ii avem...Dar cred ca anul asta o sa ma fac ca uit...

| wolder a răspuns (pentru SSophie):

Cred ca e cea mai buna alegere.
stiu ca razbunarea nu e o cale
dar daca nul faci sa inteleaga cat de tare te-a durut atunci greseala se va repeta.
``uita `` de ziua lui si lasa-l sa se simta ca tine.
nu va mai face greseala
apoi spune-i la multi ani, cereti scuze ca a trebuit sa reactionezi ca el si spune-i ca a trebuit sa-i dai o lectie.

| rapidistuul a răspuns (pentru SSophie):

Asta inseamna ca aveti ceva ani de realtie mai exact cati?

| IloveME a răspuns (pentru wolder):

Foarte intelept raspunsul tau!

| SSophie a răspuns (pentru rapidistuul):

Daca iti spun cu exactitate crezi ca se va schimba ceva? Pot spune ca sunt suficienti in cat sa uite de asta...4.

| rapidistuul a răspuns (pentru SSophie):

IN acest caz nu-ti mai face atatea griji. Dupa 4 ani de zile lucrurle ar trebui sa fie altfel.Cu siguranta a uitat dintr-un motiv anume. Daca erai cu el de 5 luni si uita puteai sa spui ca nici nu se gandeste la tine si chestii de genu. dar dupa 4 ani ..io zic sa stai linistita!

| SSophie a răspuns (pentru rapidistuul):

Da...stau linistita ce mai pot face... Oricum merci mult!

| dracu14 a răspuns:

Hai sa-ti zic adevarul
niciun baiat nu-si va aduce aminte de ziua unei fete de nastere, e o data nesemnificativa la fel ca si data cand s-au cunoscut si alte porcarii de care doar fetele tin cont

| rapidistuul a răspuns (pentru dracu14):

Adevarat ai zis frate.

| SSophie a răspuns (pentru dracu14):

Daca iubita ta ar uita nu te-ai simti ultimul om?

| wolder a răspuns (pentru dracu14):

Inseamna ca sunt o norocoasa a planetei.
Nu-mi aminteam cand ne-am combinat... el stia:-o
uit de aniversari aproape mereu... imi aminteste cu cate o surpriza placuta.
iar ziua mea de nastere o stia cu mult inainte sa fim un cuplu, o stie si nu cred ca o va uita vreodata... facem cele mai tari chestii in ziua aia.

| dracu14 a răspuns (pentru SSophie):

Stiu ca va suna ciudat dar eu urasc cadourile primite de ziua mea, invitatii si urarile de la multi ani(de parca as trai mai putin fara acele urari) si nu m-as simtii deloc afectat, eu consider ca a sarbatori ziua de nastere este o prostie, pana la urma ce sarbatoresti, ca esti cu un pas mai aproape de moarte...

| SSophie a răspuns (pentru dracu14):

Nici eu nu aveam vreo pretentie la cadouri si toate cele..Decat simplul la multi ani venit si din partea lui, nu stiu daca intelegi dar sa-si aminteasca cineva la care nici nu te asteptai si tocmai fix persoana iubita sa uite e cam aiurea... Oricum cred ca prietenul acum sigur ti-ar face,, cinste,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as supara foarte tare. Cred ca as incepe sa plang.

| stark47 a răspuns:

Uite,eu personal nu pot sa retin zile de nastere.nu stiu pe ce data e nascut taicamiu, sora mea si multe alte neamuri.insa pot sa retin un CD-Key de la windows, pot sa retin un nr de telefon din o singura privire.e intr-adevar o situatie jenant apentru tine, cred ca te simti foarte dezamagita de el.insa asta nu inseamna ca te iubeste mai putin decat ieri...

| TheSmith a răspuns:

Acestea sunt detalii importante intr-o relatie! daca a uitat...probabil nu tine la tine?!

| SSophie a răspuns (pentru TheSmith):

In opinia lui,, nu a uitat,, ci doar a fost foarte prins cu serviciul...O scuza mai plauzibila nu a gasit momentan...

| TheSmith a răspuns (pentru TheSmith):

Prins nu suprins...scuze!

| SSophie a răspuns (pentru TheSmith):

Ideea e ca mai toata ziua am vorbit la telefon si nu si-a amintit, decat pe ultima suta de m i-am spus,, Multumesc pentru la multi ani-ul de astazi,, Scuza...,, aaa nu am uitat dar am vrut sa vad cum reactionezi,, Nu stiu sigur daca a facut-o voluntar sau involuntar.Chiar nu stiu ce sa mai cred.

| TheSmith a răspuns (pentru SSophie):

Clar a uitat si nu stia ce sa mai spuna! cred ca baiatul tau, are mai multe date de nastere in agenda si a ta i s-a parut nesemnificativa! parerea mea! de cat timp sunteti impreuna?

| TheSmith a răspuns (pentru SSophie):

Daca tine la tine, trebuia sa se gandeasca ca este o zi foarte speciala, si te astepti sa vina cu o surpriza! dar cand el uita ca este ziua ta? ce sa mai spui? trist!( surprins cu serviciul...hm! pune-l la mai multe incercari sa nu fi fost surprins cu altceva)

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Normal ca as fi suparata si revoltata dar mi-ar trece repede pentru ca nu este un motiv de suparare mai ales dupa o perioada mai lunga + ca barbatii uita mai repede amanuntele acestea

| SyndicateX a răspuns:

Deci daca a uitat sa iti zica la multi ani de ziua ta e grav nu te iubesti si nu e atent la detaliile importante, daca l-ai intrebat tu daca stie data cu 5 luni inainte si nu a stiut e normal sa te superi putin dar trece, oricum mie nu mi se pare normal, dar am vazut ca exista si baieti mai protuti care nu stiu cum sa aiba grija de o fata.

| fgsxbfhg a răspuns:

Sincer nu mai s-a intamplat. dar mas supara foarte tare pe el... sa ma simt norocoasa ca iubitul meu in 5 ani de zile nu a uitat niciodata o zi speciala? cred ca da.

| nhgvhyg a răspuns:

Daca te iubeste nu are cum sa uite. Peste cateva zile aminteste-i ca a fost foarte frumos de ziua ta si ca ii multumesti pentru urarile pe care ti le-a facut. Daca il mai intereseaza de tine o sa isi ceara scuze si o sa incerece sa recupereze timpul pierdut happy

| florindan a răspuns:

Pai poate mai are probleme si uita de ziua ta, da nu cu intentie.

| rapidistuul a răspuns:

Este baiat....stai linistitalaughing))

| SSophie a răspuns (pentru rapidistuul):

Este baiat dar asta nu-i o scuza...sad

| Zeref a răspuns (pentru rapidistuul):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))))))) is pe jos de ras omule

| pcobra a răspuns:

Eu cred ca este inadmisibil. Daca uita de asta, oare ce ar mai uita? O persoana sa fie chiar atat de iresponsabila sau atat de nepasatoare, nu merita asa. Mai bine te desparti de el/ea si stai singur(a) pana gasesti pe cineva cui sa-i pese de ziua ta big grin

| Kripter a răspuns:

Ehhh! La mine nici prieteni nu stiu de ziua mea! dar iubita/iubit(care nu am)dar sunt mai importati prieteni si ei nu mi-au spus

| SSophie a răspuns (pentru Kripter):

Acum depinde ce prieteni ai, pentru ca eu personal am numai cunostinte, nu ii pot numi prieteni si nu mi se pare normal ca,, prietenii,, sa fie mai importanti decat persoana iubita, spui asta pentru ca momentan nu ai iubit/iubita, sa-mi spui dupa ce o sa ai, daca mai esti tot de aceeasi parere!

| AdultulMajor a răspuns:

Pai draga eu as fi foarte suparat pe ia pentru ca a uitat de ziua mea dar as iertao pentru ca o iubesc mult de tothappy funda?

| blackluke a răspuns:

Bine ca nu s-a uitat Capul happy.