| RAY a întrebat:

Voi vedeti multe cupluri in care ea arata de nota 10 iar el de nota 5 si sarac? de ce tot negam importanta aspectului fizic? credeti ca are sanse un baiat care e urat si arata de nota 5 sa gaseasca fete de nota 10?

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa stii, si nu mare mi-a fost mirarea ca se mai gasesc si cazuri de genul, cupluri de genul. Chiar daca e mai greu de crezut, dar exista.

Evident ca la inceput, atractia fizica face totul, dar pe parcurs vin si celelalte.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Raritati man ca cand steaua castiga cupa europei, eu vorbesc de majoritatea cuplurilor

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Frumos ai bagat fotbalul aici ))))
Stii ca istoria se mai si repeta...dar nu e general valabil!

| Freya1 a răspuns:

Mai sunt bosorogi ce au bani si au pustoaice tinere, mai sunt desfigurati ce din nou au bani si au fete frumoase sau persoane care au ramas mutilate si partenerul a ramas cu ei...
E adevarat ca te uiti la aspectul fizic e normal dar faptul ca in ochii tai o persoana e urata nu inseamna ca si in ochii altora e la fel si atunci ce tu vezi de nota 5 poate fata aia vede cel putin de 8 9...

| RAY explică (pentru Freya1):

Aia au banii fi fara griji

| Freya1 a răspuns:

Am spus ca sunt care au bani si sunt acceptati si sunt oameni pe care tu ii vezi urati dar poate altii nu.
Spre exemplu eu daca iti arat tie un baiat normal obisnuit (nu vedete) de care imi place mie tu poate il vezi urat, cu defecte, slab, negru sau mai stiu eu cum dar poate mie alea imi plac la el e irelevant fiecare vede frumosul in felul lui.La fel cum sunt femei care plac barbati mai inalti, sau mai scunzi, mai grasi sau mai slabi sau barbati la care le plac blonde sau brunete, scunde sau inalte, cu sani mari sau mici, mai plinute sau mai slabe etc

| SG1995 a răspuns:

Fizicul inseamna mult, dar cum mi s-a intamplat si mie recent, am fost atras de o tipa careia fizic i-as da 6, dar avea o personalitate faina, dar eh, n-a mers.

| RAY explică (pentru SG1995):

Ea nu a fost atrasa de tine?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Pai nu a fost, adica avea 36 si a stat doar 2 saptamani in zona.

| Emma30555 a răspuns:

De nota 5 și sărac? Și ea de nota 10 și deșteaptă și devreme acasă? Tu ai pus extremele aici. Dacă e de nota 5 măcar sa compenseze prin altceva. Sa știi ca un tip dacă are bani pe munca lui îți inspira încredere înseamnă că e un om inteligent și muncitor și prin asta poate compensa lipsa fizicului sa zicem. Dacă e deștept înseamnă că are și o personalitate mai puternica și iar compensează. Ca sa răspund strict la întrebarea ta probabil ca șansele sunt minime dar contează mult și celelalte detalii. Fetele frumoase se mai uita și la băieți mai puțin frumoși care au alte calități nu neapărat bogat dar inteligent și cu potențial. Dar cum ai spus tu de nota 5 și sărac îmi suna de parca zici de un muncitor necalificat și o fata stilata și finuta. Nu prea merge. Trebuie sa se potrivească cât de cât. Adică măcar sa fie un tip finuț, educat, plăcut, amuzant dacă tot e de nota 5

| Emma30555 a răspuns:

Toată teoria nu se aplica dacă e vorba de a cunoaște pe cineva online. Acolo într adevăr faci selecția cred ca 90 % pe baza aspectului fizic. Contează poatec um e poza făcută unde e făcută. Nu poți sa ți faci părere decât din pozele pe care le are. Și ești atent mai mult la expresia feței la zâmbet la postura. Contează și cum scrie și subiectele pe care le abordează dar primul impact sunt fotografiile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ipocritii neaga asta, ray.
Daca sunt de nota 10 si la aspect, si la inteligenta/caracter, nu.Si chiar daca ar fi doar la aspect, tot n-ar avea prea mari sanse.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Full de ipocriti pe aici, a pus un baiat o intrebare daca e urat desi a primit en refuzuri cica sufletul din el e de vina, cumva fetele i au vazut sufletul cand le datea cerere pe Facebook, fetele baga multi banii in cosmetice dar cand vine vorba de sexul opus sunt oarbe, mai aud ca cica nu exista oamenii urati, ba exista asa cum exista si oamenii frumosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusețea e relativă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de mentalitate si comportament, poate unul urât sã nu o creadã de nota 10 fizic sau in alt tip de vedere, o datã ce crede cã este prea bunã pentru el este deja ignorat, nici nu mai conteazã cum este el.
De asta nu avem parte de femei care ne plac.

| marmaraqwer1997 a răspuns:

In viata asta nu doar frumusetea fizica conteaza atat de mult, conteaza cum gandeste. Mie mi s-a intamplat sa ma indragostesc de un barbat care arata ok, dar este inteligent, si asta conteaza cel mai mult. Conteaza sa te faca sa te simti iubit/a.

| Guys a răspuns:

Da cunosc! Si o fata cu capul pe umeri, care stie ce vrea de la viata nu se uita la aspectul fizic sau la bunurile lui materiale, eu una nu am facut-o niciodata. Daca stii ce fata cauti, crede-ma ca vei da peste una care nu este pe interes...Si ca o paranteza.voi va uitati la fete care sunt urate si care nu arata wow la corp? Majoritatea nu..deci asa e si in cazul asta, sunt fete si fete.