| ciochinarubianca23 a întrebat:

Vreau sa va spun ceva nu este vorba despre mine dar despre o prietena eu am 12 ani si ea are 12 ani iar ea are multe relatii cu baietii mai mari iar acum vorbeam cu ea si mi-a zis ca este intr-o relatie cu un baiat de 1 an si 3 luni (ea imi zicea tot)cu un baiat care are 19 ani mai are 19 ani nu este de joaca si a terminat a 12-a iar e acum este a 6-a am vazut-o odata pe mess vb cu ea la telefon si a zis ca este baiatul ala pe id-ul ei si am vorbit cu el si mi-a zis sa il intreb cat la %o place iar acela a zis ca nu o place ci o iubeste mama ei lucreaza noaptea parintii ei sunt despartiti si ii este frica sa doarma singura acest baiat locuieste singur in acelasi bloc iar ea imi spune ca se duce in fiecare noapte la el si doarme cu ea
Nu este prea periculos! Voi ce credeti?
Sper sa nu afle

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ba da, e prea periculos

| AshuraElric a răspuns:

Dar tu i-ai spus parerea ta, ca te ingrijoreaza situatia asta si nu ti se pare normal ce se intampla? Ce-i drept, este viata ei, dar cred ca poti oricand sa-i dai cateva sfaturi ca prietena.
Ce m-a socat...ai spus ca ea are o "relatie" cu baiatul asta de un an,dar a mai fost cu multi alti baieti inainte,nici nu vreau sa stiu ce facea la sapte ani O_o. Daca este periculos? nu stiu,dar este anormal ca o fetita de varsta ei sa sune noaptea la usa unui tip ca sa doarma cu el (oricat de apropiati ar fi, oricat de bine s-ar cunoaste, el, pentru ca este mai mare, n-ar trebui sa faca lucruri de genul acesta.
O alta varianta...ai mentionat ca parintii ei sunt divortati,iar mama ei e mai tot timpul ocupata,deci nu a avut parte de prea multe momente fericite in familie,poate cauta afectiune in alta parte,asta este si motivul pentru care este atat de atasata de acest baiat si poate el este constient de acest lucru, Adica, sa fim seriosi, ce vede unul de varsta lui la un copil cand poate umbla cu o tipa majora fara sa fie acuzat de pedofilie? Presupun ca-i cunoaste mult prea bine situatia si vrea s-o sprijine emotional, nimic mai mult.In acelasi timp sunt sanse la fel de mari sa fie un incult care profita de naivitate varstei pentru ca nu-si poate gasi pe cineva in randul celor de aceeasi varsta.Eu doar imi spun parerea,tu il cunoasti mai bine si ar trebui sa stii la ce-l duce mintea.
Relatia dintre ei este cel putin ciudata,si ar fi bine sa incerci sa-i explici asta (sau sa o convingi sa mearga la psihologul scolii, gasesti tu o scuza), nu intra intr-un conflict direct cu ea sau cu el, cine stie ce se mai intampla.
Mai mult ca sigur ceea ce face ea are legatura cu lipsa afectiunii, dar motivul lui?

| IMC90 a răspuns:

Acum scrie si-n romana, sa inteleg si eu ceva.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Mare lucru.o f**te si ala cand are chef.Ce iti poti dorii de la o fata de 12 ani care nu e deloc coapta la minte

| Maya2014 a răspuns:

Pai in primul rand te felicit pe tine ca nu gandesti ca ea si ca ii vrei doar binele.In al doilea rand prietena ta, la 12 ani e prea mica si el isi bate joc de ea.Sa fim seriosi, ce poate vedea un baiat de 19 la o pustoaica de 12.Defapt iti spun eu ce : Faptul ca nu are minte deloc!
Acum eu inteleg ca e prietena ta si vrei sa ai grija de ea, dar crede-ma, n-ai ce face.Ea acum traieste in lumea ei, ar putea chiar sa nu mai vorbeasca cu tine.Iti spun asta din proprie experienta pentru ca si eu am o prietena care face numai lucruri prostesti si a renuntat la mine pentru ca i-am vrut binele.In ceea ce priveste intrebarea ta, da! Este extrem de periculos.Insa las-o in pace, va realiza ea pana la urma ca nu e bine cand va ajunge sa vada cu ochii ei in ce probleme s-a bagat.Eu zic sa ai tu grija, sa nu-i iei exemplul si sa nu te afli si tu in pericol daca te implici. Fetele de 12 ani trebuie sa isi vada de scoala,sa se joace, sa isi traiasca copilaria, pentru ca, crede-ma, tare greu e sa cresti si sa te confrunti cu problemele zilnice.Mult succes!

| IMC90 a răspuns (pentru Maya2014):

Si ala de 19 ani, mama ce mare e. Deja are experienta de viata, e bun de pensionat. Nicidecum nu este un pusti cordit rolling on the floor

| Maya2014 a răspuns (pentru IMC90):

Fata de ea este foarte mare.Totusi sunt 7 ani diferenta.El fata de ea poate sa ii suceasca mintile.Gresesc?

| IMC90 a răspuns (pentru Maya2014):

Nu stiu soro, n-am reusit sa inteleg ce scrie mai sus rolling on the floor

| Maya2014 a răspuns (pentru IMC90):

laughing Bine frate.

| anonim333 a răspuns:

Spune-i mamei ei, poate o convinge sa renunte la el. Este chiar FOARTE periculos.

| claustrofob a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i spui ca nu da bine ca o fata de 12 ani sa aiba relatii cu baietii atat de mari pe langa ea si mai ales ca mearga sa si doarma la el. Vorbeste cu mama ei daca pe tine nu te asculta, daca esti cu adevarat prietena ei pune tu piciorul in prag si nu permite ca pe viitor situatia sa devina mai naspa.

| demongirl a răspuns:

Dafaq,unde ajung copiii din ziua de azi, daca la 12 ani a gasit iubirea sa nu ne mai mire faptul ca la varsta de 14 ani am putea s-o vedem cu un copil de mana.Trist,dar adevarat.In loc sa intrebati de nu stiu ce carte a aparut sau cum sa rezolvati o problema la matematica voi intrebati de iubit si alte lucruri.Sunt sigura ca voi fi criticata de cativa dintre voi, dar cineva trebuia sa o spuna asa ca bafta!winking

| rizbytzu a răspuns:

Ok deci ala nu este iubit e pedofil cu P mare cum sa te culci cu o fetita de 12 ani cand tu ar trebui sa umbli cu fete mature ( sau aproape) sa zicem pana un 16 ani merge da 12 ani pedofil, eu zic sa ii zici mamei prietenei tale toata povestea pentru ca pe viitor ar putea iesi urat

| bubuuu2349 a răspuns:

La 12 ani? :o pai gandeste-te ce ar putea vrea un baiat de 19 ani de la o fata de 12? si sincera sa fiu, la 12 ani nu cred ca e asa de mare iubirea happy

| dianadoolce a răspuns:

Doamne... eu am 12 ani si tocmai am postat o intrebare despre MATE... iar ea are 12 ani si doarme cu unul de 20(19)! Cam ciudat! Cred ca cel mai bine este sa nu te implici in aceasta situatie. Mie sincer mi se pare periculos.

| rapidistu12 a răspuns:

Este foarte periculos.trebuie sa mai astepte ca nu s-a terminat lumea.of