| celmaitarenume a întrebat:

Zilele viitoare o sa ma întâlnesc cu o fata cunoscuta pe net. De fapt ea a zis sa ne vedem, deci ma place. Ce ar trebui sa facem cand ne vedem? Sa ne pupam pe obraz, sa dam mana si sa facem cunostinta sau? Voi cum ati proceda?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lol niciuna. O saluti, o intrebi ce face si asa. Fara luat in brate, eventual la sfarsit. Datul mainii e extrem de penibil in asemenea situatie pentru ca oricum va stiti deja. Pupatu pe obraz e too much avand in vedere ca va vedeti prima data. La sfrsit daca totul merge bine poti s-o iei in brate, atat.
Sunt gesturi de disperat astea cu pupatu pe obraz sau prea multe atingeri din prima

| RAY a răspuns:

Man te intalnesti cu un om nu cu o fiinta extraterestra, te comporti natural, te atrage fizica fata asta in poze? ea e atras de tine? te placer? o intrebi direct omule, cu tupeu, nu trebuie sa durereze ore intregi, eu cand ma vedeam cu x vorbeam vreo 10 minute maxim,apoi o intrebam simti ceva atractie fizica? pai nu ca vrem sa ramanem prieteni,nu multumesc nu sunt fata sunt barbat, adio, simplu, nu sta ma dupa fundul unei fete ca o sa pierzi mult, iti dai mana cu ea, faceti cunostinta, vorbiti despre ceva = personal, va pupati la sf daca va placeti desigur

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este prima ora cand va intalniti, nu sarii pe ea!
Da mana cu ea si salut-o politicos!
De prima impresie conteaza tot restul relatiei si nu vrei sa strici asta, mai ales daca iti place fata.
La plecare, poti incerca sa o pupi pe obraz, doar daca ea nu-ti intinde mana, care ar fi un semn mai rece, ca vrea sa pastreze o oarecare distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O saluți si o iei în brate depinde de relația ta cu ea. Te pupi pe obraz cu rudele, dai mana cu bărbații și cu fetele faci cum am zis mai sus. Acuma dacă va cunoașteți de mult timp o poți îmbrățișa într-un fel "mai mult decât un simplu prieten", dacă nu va cunoașteți foarte bine o simpla îmbrățișare mai scurta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce relatie din moment ce e prima intalnire

| 90210 a răspuns:

Obraz

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Bineînțeles că o vei saluta, dar cu un sărut pe obraz. Pentru început mi se pare normal sa procedezi asa, adică să fi politicos, indiferent în ce stadiu este relația voastră. Doar e prima voastră întâlnire.