| Ode34 a întrebat:

Am dat teza astazi la matematica (a 4-a si-a 5-a ora).In primul rand suntem obositi.In al doilea rand,inca suntem cu gandul la vacanta,desi la mine a fost o "scoala" permanenta :meditatii, teme, exercitii..etc.A fost ingrozitor de grea! Sunt a8-a si m-am pregatit tot weekend-ul+luni si ieri din toata materia de semestrul acesta. Ni s-a spus ca o sa primim teza dupa un model de examen, insa, ma gandeam ca o sa primim exercitii din sem. I clasa a8-a + formule/teoreme din clasa aVII-a(cum e orice teza, nu?) sintetizate-n III subiecte.N-a fost chiar asa.Ne-a dat un model de examen, nemaifacand deloc vreunul in acest semestru. Dupa calculele mele iau 8 si... poate fi 8, 30/8, 40/8,50. Nu e asa mare problema nota,problema e ca mi-am ocupat din timpul meu liber, aprox o saptamana sa fac ex pana tarziu la matematica. Sunt cam perfectionista, efectiv nu suport sa iau o nota mai mica de 9. Si cand iau 9 la ceva ce stiu ca pot mai mult,mi-e ciuda.
Bun.Ce parere aveti voi? Vreun sfat, ceva? Le-am explicat parintilor, insa mi-e ciuda si ca am facut 4 ore meditatii, si oarecum mi-e ca iau 8, si nu 10 si mi-e de parinti.Eu la matematica in general sunt de 9/10.
Ofer funda!

4 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

La ce profesor am avut eu 9 era nota de olimpic.
Nu mai tine asa de rau de note. La liceu vei avea un soc enorm cand vei vedea ca nu treci la geografie(serios, de la mate-info nu trec) sau fizica( sa-l ia naiba de profesor cretin, la mate iau 10 si la fizica 4). In orice caz, fii calma si eu am facut multa mate in a 8a, vreau sa fiu profesor dar obisnuieste-te si cu note mai micute. Asa e viata cu suisuri si coborasuri. Succes in continuare.

| Ode34 explică (pentru Ruxandra15):

Geografie? Ce-aveti mai cu geografia? E foarte faina laughing Pe bune acum.Si da, ai dreptate! Multumesc pentru raspuns.Mai astept altele! happy

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Ode34):

E superba laughing nici nu ma mir ca am un 4 desii am invatat de am rupt. Ma rog, toate liceele au un profesor nebun. Moisilul din Brasov are vreo 5 dar nu-i bai

| Ode34 explică (pentru Ruxandra15):

Ce noroc pe tine laughing