| AoDarkness a întrebat:

Am intrat la un liceu cu un prieten de al meu, la acelasi profil si el are media de intrare putin mai mare decat a mea, iar la acel profil sunt 2 clase, de unde stiu daca am picat in aceeasi clasa cu el in sau nu? Sau ne da optiunea sa alegem clasa in care mergem?

Răspuns Câştigător
| robandu99 a răspuns:

Nu iti da optiunea sa alegi..depinde..daca media ta nu e asa mica de a lui..de exemplu a lui sa fie 8, 90 si a ta 8, 02 s-ar putea sa nu va desparta.dar oricum te poti transfera dupa un semestru daca se intampla asta..nu dai nici o difernta sau ceva..deci stai linistit

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil & specializare, repartiţia pe clase se face în ordine descrescătoare a mediei de admitere.
Dar NU este obligatoriu...

Listele cu elevii din fiecare clasă se afişează ( cel mai târziu ) în perioada 1-14 septembrie la Avizierul liceului happy
Sau, cel puţin, aşa ar trebui...

Toate cele bune!