| MobscenexD a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu unele simptome de la pilula de a 2a zi. Am luat pilula dupa 3 ore de la contactul sexual neprotejat cand si-a dat drumul in mine, mie nevenindu-mi menstruatia de 2 luni. De 2 zile am niste dureri insuportabile in abdomen si niste dureri jos cand stau in fund, si mi s-a umflat burta jos si mi-a aparut ceva deasupra buzei ca o pupa si ma mananca ce inseamnaa asta?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca e de la pastila aceia.E adevarat ca e o bomba hormonala dar nu cred ca are asemenea reacti adverse.Citeste prospectul sa vezi ce si cum dar avand in vedere ca nu ti-a venit de 2 luni nu e de la aia ci de la ciclu.Sau sa nu fi fost gravida si acum sa iti faci rau cu pastila

| MobscenexD explică (pentru Freya1):

Nu am mai intretinut relati sexuale de 2 ani pana acum 2 zile, nu avea cum sa fiu gravida

| Freya1 a răspuns (pentru MobscenexD):

Deci atunci ai o problema hormonala si ar trebui sa mergi la medic sa iti dea niste anticonceptionale petru ca nu e normal modul in care iti vine menstruatia.Si poti avea un chist ovarian sau alte cele