| Anonimul69699 a întrebat:

Am ramas corigent la o materia prima data in viata mea.Ce va trebui sa fac? Pe langa invatat,adica unde va trebui sa merg,cand si cam toate legate de corigenta.Cel mai bun raspuns, funda =)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, te inchizi in casa 3 luni de zile si tocesti. toata materia care nu ai invatat-o tot anul, ca de luarea examenului de corijenta, depinde sa nu ramai repetent 1 an de zile.
Cat despre examenul de corijenta,, mergi la secretariatul scolii si intrebi acolo cand a planificat profesorul corijenta.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa inveti cat de cat ca na, trebuie sa iti dai interesul.
Trebuie sa te interesezi cand este corigenta si in ce clasa trebuie sa te prezinti.Pe data si la ora in care trebuie sa te prezinti mergi acolo si stai cu restul copiilor si astepti sa te cheme in clasa.Mergi te asezi intr-o banca si va cheama pe rand sa trageti cate un biletel (ca la bac) cu un exercitiu sau o lectie pe care te duci in banca si il rezolv.Cand ai terminat sau daca ai vreo nelamurire mergi la profi ce stau la catedra si le spui.Ei iti spun ca ai trecut (ca nu te lasa repetent pentru o materie oricul) si pleci acasa.
Daca nu sti nici cum, ramai printre ultimi si cand mai sunteti 2 3 oricum vine profesorul si te ajuta si pleci acasa.

| Lioana a răspuns:

Toate astea le afli de la școală nu de pe TPU. Intreaba la Secretariat!

| wpAbby a răspuns:

Te va anunta dirigintele unde si cand sa vii sa dai corigenta.Mult succes si bafta la invatat!