| Young27338273 a întrebat:

Am sa va dau o 2 VESTI FOARTE BUNE. 1 știați că azi e SOLSTITIU DE IARNA? E și cea mai scurta zi din an, soarele in Europa apune la 4 după masă iar în Finlanda apune la 1.:30 iar la Polul Nord (Siberia Rusia) NU MAI RASARE DELOC FIINDCA INCEPE NOAPTEA POLARA CARE VA DURA PANA IN MAI (6 LUNI) iar la Polul sud e fix INVERS.
Și 2 de azi(MA ROG DE IERI) AM INTRAT OFICIAL in VACANTA DE IARNA!
Păreri?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-mi pasa ca nu ma afecteaza!
La mine-i soare, cald, plaja si 40 de grade!
Un Craciun in pantaloni scurti, pe malul oceanului!

| Young27338273 explică (pentru Violleta2022):

Dar de curiozitate întreb unde mă rog ești în China sau SUA? De faci Crăciunul în pantaloni scurți ioi LOL big grin : D;-D

| Violleta2022 a răspuns (pentru Young27338273):

Australia!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Young27338273):

Nu prea stii geografie, asa-i?
Atata China cat si SUA sunt tot in emisfera nordica ca si Europa, deci au iarna acum!
Doar tarile din emisfera sudica au vara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Este solstițiu de iarnă în emisfera nordică azi la ora 23.47.
Ziua de azi poade deveni sărbătoare universală.

| blackann a răspuns:

Cum sa spui ca polul nord este in rusia si siberia?

care e vestea buna? ce pareri vrei?

| johnnny123 a răspuns (pentru blackann):

Cred că vrea să știe ce părere avem despre faptul că un fenomen care se repetă de câteva miliarde de ani va avea loc și anul acesta.

| Young27338273 explică (pentru blackann):

Am zis așa la polul nord Siberia care e in Rusia...