| LaraHeart a întrebat:

Am terminat liceul la profil real de matematica informatica.Problema este, ca am fost atat de fraiera incat am ales sa nu dau atestatul la informatica crying nu stiu ce a fost in capul meu crying Acum regret asta.Am terminat liceul in 2009, stie cineva daca mai pot da atestatul acum, la liceu unde am invatat? sad Voi, cei care nu ati putut da atestatul la timp, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| celmaitare a răspuns:

Ai putea totusi merge la liceu si sa o intrebi pe profa ta de info, sau oricare profa de info din liceu daca se poate. dar pentru ce iti trebuie?

8 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Fii pe pace ca atestatul ala nu iti foloseste la absolut nimic. Nu stiu pe nimeni care sa isi fi ridicat diploma si sa fi si facut ceva cu ea.

| rosto a răspuns:

Nu e chiar un mare plus, aproape toata tara are asa ceva si cu note mari. Daca ai altfel de diplome, da, dar atestatul ala... hmmm, nu chiar.

| rosto a răspuns:

Cu placere. Oricum, ocupa-te mai bine de facultate si o sa iti fie mai bine, atestatul ala... nu o sa iti foloseasca.

| rosto a răspuns:

Poti sa il treci in CV si fara sa il ai, nu ti-l cere nimeni sa verifice sa vada daca il ai. tongue Iti trebuie din astea, diploma ultima scoala absolvita, nu hartia cum ca ai atestat. Mie nu mi l-a cerut nimeni niciodata. laughing

| celmaitare a răspuns:

De ce regreti asa de mult? eu l-am dat in a12a anul trecut si inca nici nu mi-am primit diploma...am inteles ca atestatul e valabil doar2ani. la ce iti trebuie? eu stiam ca nu-l poti da decat in clasa a12a

| LaraHeart explică:

Pai am inteles ca este un mare plus cand prezinti un ceva, ma refer la angajare daca ai o diploma in informatica...

| LaraHeart explică:

Am vrut sa zic un ceva nu un ceva laughing) am tastat prost laughing) Iti multumesc rosto pentru raspunsul tau... oricum sper ca in viitor sa ma inscriu si la un curs de calculatoare(programare) pentru a avea diploma si a invata programare, pentru ca nu prea am priceput eu mare lucru cum sta treaba cu C++/Pascal chiar daca am absolvit la mate-infohee hee dar acum nu prea mai am timp, facultatea imi va ocupa destul timp...

| LaraHeart explică:

Un CV goddamit...de ce nu iese laughing