| andreey97 a întrebat:

Azi la 12 am teza la romana(clasa 8)imi puteti spune ce v-a dat voua anul trecut sau acum 2 ani? dau funda celui care da un raspuns bunbig grin

Răspuns Câştigător
| emyllya a răspuns:

Eu sunt tot in clasa a 8a si ne-a spus ca ne da pe baza unui text sa analizam niste cuvinte,sa dam sinonime pentru niste cuvinte,sa spunem cum s-au format unele cuvinte(compunere, derivare, conversiune) si a zis ca la subiectul 2 ne da ori sa facem o compunere pe baza unui text,ori sa argumentam ca textul respectiv apartine genului liric, epic, S.F sau dramatic.