| ganksterul1123 a întrebat:

Bai astia mai priceputi o sa merg intr-o drumetie in padure si ca sa ma orientez in ce parte e nordu acolo unde creste muschiul de copac si de obicei unde creste?

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Dupa muschi (Subregnul Bryophita), care creste pe trunchiul copacilor la baza si indica Nordul. Dupa soare, care rasare la est, te pui cu fata in directia est (rasarit), in stanga o sa ai Nordul, in dreapta Sudul, in spate Vestul. Noapte dupa steaua polara, care indica tot nordul. Dar o busola nu strica happy

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai tu te crezi in minecraft aicilaughing? Ai foarte mari sanse sa te pierzi daca e mare padurea, nu te baza pe muschii copacilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o busola, ca te dezorientezi daca te uiti dupa muschi