| oNiXx a întrebat:

Am o problema legata de facultate.Momentan sunt studenta la ASE la Administratie si management public si as vrea sa renunt ca sa ma mut la Politehnica. Trebuie sa platesc taxa pentru anul pe care l-am facut la ASE?

Răspuns Câştigător
| dandiana1904 a răspuns:

Buna ziua, daca la ASE esti la buget(Chiar daca la ASE esti bursiera) si de la anul vrei sa mergi la orice alta facultate va trebui sa platesti taxa, indiferent daca intri pe loc bugetat deoarece ai avut un an bugetat, doar din anul 2 daca o sa prinzi loc la buget la facultatea la care o sa mergi nu o sa mai platesti taxa... In schimb daca la ASE ai fost pe un loc cu taxa si tu o sa iti schimbi facultatea urmatorul an daca intri la buget iti este bugetat.