| Anomisqwq a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. astazi la examenul de bacalaureat un profesor mi-a zis sa ma semnez in partea de sus a paginii pe un rand punctat, l-am intrebat sa ma semnez sau sa-mi scriu numele. Acesta mi-a raspuns sa semnez la care celalalt profesor mi-a zis ca nu trebuia semnatura ci sa scriu numarul de foi scrise. Dupa au stat sa se holbeze unu la altul pentru ca parea de parca ar fi semn. Nu am avut timp sa transcriu.
Intrebarea mea e imi poate anula lucrarea daca nu e vina mea? Cum ar trebui sa procedezz?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai este numai vina ta, ca pe foaia ta de examen ai scris numai tu, nu altcineva.

Acum depinde de comisia care verifica lucrarile, daca va considera ca-i semn sau nu.