| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am si eu o problema...Imi dati si mie va rog niste carti care sa aiba ca personaj principal un baiat(barbat) pe nume Edward.
Funda pentru cele mai multe carti!

5 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Cărţile din seria Twilight. Altele nu ştiu.

| kyara10 a răspuns:

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (2012) (in productie)... Edward Cullen
Cosmopolis (2012) (in productie)... Eric Packer
Bel Ami (2012)... Georges Duroy
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 - Saga Amurg: Zori de zi - partea 1 (2011)... Edward Cullen
Water for Elephants - Apa pentru elefan? i (2011)... Jacob
Love & Distrust (2010)... Richard (segment: "The Summer House" by Daisy Gili)
Eclipse - Saga Amurg: Eclipsa (2010)... Edward Cullen
Remember Me (2010)... Tyler Hawkins
New Moon - New Moon - Twilight 2 (2009)... Edward Cullen
Twilight - Amurg (2008)... Edward Cullen
How to Be (2008)... Art
Little Ashes (2008)... Salvador Dalí
The Summer House (2008)... Richard
The Bad Mother's Handbook - Manualul unei mame rele (2007)... Daniel Gale
The Haunted Airman (2006)... Toby Jugg
Harry Potter and the Goblet of Fire - Harry Potter si Pocalul de Foc (2005)... Cedric Diggory
Ring of the Nibelungs - Blestemul inelului (2004)... Giselher
Vanity Fair - Balciul desertaciunilor (2004)... Older Rawdy Crawley

| kyara10 a răspuns (pentru kyara10):

Toate filmele astea sunt cu robert patisonbig grin

| 2502154296 a răspuns:

Twilight (1, 2,3, 4,5)

| simynutza a răspuns:

Sall dienutza am cateva idei pentru tine:
- seria amurg-cu bella si vampirul edward cullen -au o poveste de iubire
-Edward Bloom, eroul filmului Big Fish *
*sc ca ti-am pus un film da din pacate atatea am citit si am vazut cu :EDWARD