| angellswig a întrebat:

Am si eu o rugaminte :* Ma puteti ajuta cu un Motto?
Particip la un concurs de romana de creatie literara si imi trebuie un motto. Motto-ul fiind un citat scurt despre cultura.
De la citat imi trebuie si numele celui care l-a spus. Totusi va rog sa se lege cumva de Invatatura happy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DidiutzMic a răspuns:

"Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai."-Plutarch-
Funda?:d

1 răspuns:
| dya95aloha a răspuns:

"azi, civilizatia si cultura sunt ca 2 trenuri ce merg pe linii paralele, dar in directii opuse: pe masura ce civilizatia creste, cultura scade." v. bancila in articolul filozofia varstelor