| Dilara5445 a întrebat:

Bună,aș dori un sfat/o recomandare de la cei care au susținut proba de bacalaureat la sociologie. Am nevoie de o pregătire corespunzătoare,de un manual care să conțină materia necesară, exerciții și chiar sugestii de răspunsuri la acestea. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| RaduCPM a răspuns:

Ai nevoie de o gândire "out of the box" si abilitatea de a dezvolta o idee proprie într-un limbaj corespunzător.
Manuale, definiții, pregătiri speciale... Nu ai nevoie!
In 4 ani de liceu, tot ce am făcut la ora de sociologie a fost să ascult glumele profesorului și am obținut nota 9.00(puteam și mai mult daca aveam scris mai frumos)
Eu îți recomand cu încredere bacul la sociologie! Succes!