| Clara007 a întrebat:

Cum pot afla cate valori sunt egale intr-un vector (c++)? Este posibil?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca este posibil.Ai mai multe variante chiar. Ori sortezi vectorul si apoi verifici elementele consecuvite, ori faci o historgrama a vectorului respectiv.

| Clara007 explică (pentru suntserios):

Mersi mult happy. Am reusit sa sortez vectorul, insa cred ca trebuie sa afisez fiecare element care se repeta si, de asemenea, de cate ori.Si aici e problema.

| Anca6991 a răspuns (pentru Clara007):

Poti face alt vector in care sa memorezi de cate ori apare fiecare element. Adica daca ai sa zicem (2, 4,2, 3,3, 6), noul vector va fi (0, 2,2, 1,0, 1). Acum depinde si cu ce numere lucrezi. Oricum asta e o idee des folosita, dar nu foarte eficienta pentru valori mai mari de 2 cifre.