| dulceale a întrebat:

daca ai toate notele la o materie de exemplu sunt cls10 si am dat teza la mate si am 4 note deci nu imi mai trebuie note ma poate incheie? eu vreau sa merg la tara poate nu ma incheie din cauza absentelor sad

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Da, poate să te încheie. Pentru absențe nu are de ce să nu te încheie, ori te exmatriculează dacă ai depășit, dar cu materia nu are legătură.

| AtateaConditii a răspuns:

Ba da, profesoara mea a spus ca daca ai prea multe absente la ora unei profesoare are dreptul sa nu te incheie. Dar daca profesoara e de treaba nu ai de ce sa iti faci griji si daca ai dat teza si sa vorbesti cu dirigintele.

| Azurry a răspuns:

Da, poate să îţi încheie media, dar nu uita că la materiile principale (de exemplu română şi matematică) poţi avea câte note vrei; se aplică şi pentru celelalte materii, dar nu sunt de bază.

| Roxana_Elena_1995 a răspuns:

Da, poate sa-ti incheie media, dar vorbeste cu profesorul si ii spui ca ai o problema si nu mai poti veni. Asa e cel mai bine!